Nasi parlamentarzyści po raz kolejny zajmą się sprawami wagi państwowej.
Nasi parlamentarzyści po raz kolejny zajmą się sprawami wagi państwowej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

We wtorek odbędzie się w Sejmie "Uroczyste Zgromadzenie Posłów i Senatorów z okazji 10 rocznicy złożenia przysięgi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego". Informację podał na Twitterze Sławomir Neumann, szef klubu PO. Ceremonia planowana jest na dziewiątą rano i ma potrwać pół godziny.

REKLAMA
Opozycja, delikatnie mówiąc, nie jest całym pomysłem zachwycona. Według niej istnieją przecież ważniejsze sprawy do procedowania niż tego typu rocznice. Czy naprawdę powinien zajmować się takimi rzeczami nasz Parlament? – dziwią się internauci. Dziennikarz Michał Szułdrzyński zauważył: "polityka symboliczna jest potrzebna. Ale przy jej nadmiarze od wzniosłości do śmieszności może być tylko jeden krok".
Jak pisała już miesiąc temu Katarzyna Miłkowska prof. Gliński zapowiedział nadejście dużych zmian w mediach i kulturze. Mają powstawać filmy i instytucje zajmujące się naszą historią i tożsamością. Wtorkowa uroczystość wygląda więc jedynie na przedsmak tego, co nas czeka.

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl