Wypłynęły nowe "taśmy Schetyny": Jak będzie trzeba, przywieziemy na protesty milion ludzi

Ujawniono nagranie ze spotkania Grzegorza Schetyny z działaczami PO.
Ujawniono nagranie ze spotkania Grzegorza Schetyny z działaczami PO. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Nowy lider Platformy Obywatelskiej już na początek musi sobie poradzić z nagraniami, które pokazują jak od kulis wygląda jego kampania. – To, co nas dobiło, to to, że nie postawiliśmy Ziobry przed trybunałem stanu – mówi na nagraniu z zamkniętego spotkania z działaczami PO, które publikuje "Newsweek".

Grzegorz Schetyna został jedynym kandydatem na szefa PO i to on pokieruje największą partią opozycyjną. W ramach kampanii spotykał się działaczami, często na zamkniętych spotkaniach. "Newsweek" ujawnił nagranie z jednego z nich. Były szef MSZ diagnozuje w nim przyczyny porażek PO i mówi o swoim planie na odbudowę poparcia dla partii.

Spotkanie odbyło się trzy dni po pierwszym marszu Komitetu Obrony Demokracji. – Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy (ludzi – red) – oceniał. – Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy. Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba – zapewniał Schetyna.

Mówił też o błędzie, jakim było pozwolenie na rozwój .Nowoczesnej. Jego zdaniem PO powinna była pójść do wyborów razem z partią Ryszarda Petru. Krytykował też "warszawskie media" za promowanie polityka. Zaznaczał jednak, że PO musi się nauczyć współpracować z nowym ugrupowaniem.


Nagrań można posłuchać na stronie newsweek.pl
Trwa ładowanie komentarzy...