Rewolta w prokuraturze. Odchodzi stu najbardziej doświadczonych śledczych

Tego Zbigniew Ziobro chyba się nie spodziewał - prokuratorzy masowo wnioskują o przejście na emeryturę
Tego Zbigniew Ziobro chyba się nie spodziewał - prokuratorzy masowo wnioskują o przejście na emeryturę Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Już stu prokuratorów złożyło wnioski o przejście na emeryturę. Chcą odejść przed wejściem w życie nowej ustawy - bo "nie chcą by nimi pomiatano" – donosi RMF FM.

Ministerstwo sprawiedliwości szykuje się już do zmian w prokuraturze. Śledczy, którzy obawiają się, co może ich spotkać, chcąc się uchronić po prostu odchodzą. Jak donosi RMF FM, mowa o stu osobach - i to najbardziej doświadczonych.

Jeśli zostaną, mogą spodziewać się np. utraty dodatków funkcyjnych. Nowe porządki miałyby oznaczać też - jak określili - "pomiatanie" nimi, czego po prostu sobie nie wyobrażają. O emeryturę wnioskują pracownicy Prokuratury Generalnej i prokuratur okręgowych.

Takie działania śledczych nie dziwią, jeśli przypomnimy sobie zapowiedzi ministra. Jak pisaliśmy, w grudniu mówił, że wymieni "tych, którzy nie zdają egzaminu, którzy nie chcą walczyć z przestępczością, nie interesują się sprawami zwykłych Polaków i tolerują zamiatanie spraw pod dywan". Czystki wydają się dziś jeszcze bardziej realne - właśnie pojawiła się informacja, że resort prześwietla swoich pracowników.

źródło: RMF24

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...