Kłopot Macierewicza. Komisja smoleńska ma dopiero dwa dni, a już zrezygnował pierwszy ekspert

Antoni Macierewicz w czwartek powołał 21 osobową podkomisję. Nie ma w niej jednak osób zajmujących się katastrofami lotniczymi.
Antoni Macierewicz w czwartek powołał 21 osobową podkomisję. Nie ma w niej jednak osób zajmujących się katastrofami lotniczymi. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Powołana w czwartek podkomisja do zbadania katastrofy smoleńskiej jeszcze nie zaczęła prac, a już jest o niej głośno. Według nieoficjalnych doniesień zrezygnował z udziału w niej jeden z 21 ekspertów.

Naukowcem, który ma odejść z nowo utworzonego ciała jest prof. Piotr Stepnowski, dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" twierdzi, że naukowiec już zrezygnował ze swojej funkcji w podkomisji. Informacja pochodzi od współpracowników prof. Stepnowskiego z gdańskiej uczelni.

Kim jest prof Stepnowski? To zaledwie 46-letni naukowiec, który dynamicznie piął się od lat przez wszystkie szczeble kariery uniwersyteckiej. Od 2010 roku jest profesorem zwyczajnym, w wyborach trzy lata temu został również dziekanem supernowoczesnego Wydziału Chemii UG. W swej działalności zajmuje się ochroną środowiska, za co był odznaczany. Prywatnie jest synem prof. Andrzeja Stepnowskiego z Politechniki Gdańskiej, kandydata PiS w wyborach do Senatu w Gdańsku.
Nieznane są na razie powody rezygnacji dynamicznie działającego naukowca z stanowiska w podkomisji. Spekuluje się, że ma to związek z doniesieniami o "ustalonej tezie", którą miał być zamach. Wczoraj pisaliśmy, że kierowane przez Antoniego Macierewicza Ministerstwo Obrony Narodowej na swoim Twitterze informowało o takich ustaleniach, jeszcze przed rozpoczęciem prac podkomisji.

źródło: "Gazeta Wyborcza Trójmiasto"

Napisz do autora: piotr.celej@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...