Rozgoryczeni sklepikarze zasypują posłów PiS mailami: "Ludzie są wkurzeni tym podatkiem"

Sklepikarze są rozgoryczeni nowym podatkiem.
Sklepikarze są rozgoryczeni nowym podatkiem. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Rozgoryczeni właściciele małych i średnich sklepów zasypują posłów PiS mailami, w których wyrażają niezadowolenie z nowego podatku, jaki ich obejmie. – Dostałem w tym tygodniu setki maili od sklepikarzy (...)Tak źle było wcześniej tylko po tym, jak ogłosiliśmy projekt nowego prawa łowieckiego – powiedział 300Polityce anonimowy poseł PiS.

Przedsiębiorcy czują się oszukani. Nowy podatek zupełnie inaczej był przedstawiany w kampanii wyborczej. Miał objąć największe sieci handlowe i nie uderzać w drobnych przedsiębiorców. – W kampanii obiecywano, że zabierzemy się za hipermarkety i duże sklepy zagraniczne, a nie będziemy uderzać w Społem czy małe sklepiki (...) Szałamacha chyba zapomniał, co obiecaliśmy w kampanii. Bo to co teraz przygotował Szałamacha, nie ma nic wspólnego z tym, co proponowała wtedy Szydło – mów rozmówca 300Polityki.
Wielu handlowców boi się bankructwa, tego, że ich sklepiki już teraz podejmujące nierówną walkę z największymi sieciami "będą padać jeden po drugim". Apelują oni by obecny rząd "nie popełniał błędu poprzedników" i "nie odwracał się tyłem do polskich przedsiębiorców".

źródło: 300Polityka

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...