Zwolenników KOD więcej niż zwolenników PiS. Tak wynika z ostatniego badania CBOS

Poparcie dla KOD-u nieco większe niż dla PiS-u.
Poparcie dla KOD-u nieco większe niż dla PiS-u. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Z najnowszego badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że 46 proc. Polaków opowiada się za działaniami Komitetu Obrony Demokracji. Niewiele mniej jest jednak zwolenników działań obecnego rządu. Popiera je aż 42 proc. ankietowanych.

Taki sam odsetek badanych deklaruje za to chęć uczestnictwa w manifestacjach. Gotowość do czynnego udziału w marszach KOD lub marszach poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości zgłosiło... po 1 proc. badanych.

Z badań CBOS wynika ponadto, że w demonstracjach w obronie demokracji uczestniczyli głownie mieszkańcy dużych miast (7 proc. badanych). Wśród uczestników były też przede wszystkim osoby popierające Platformę Obywatelską (6 proc. badanych) oraz elektorat .Nowoczesnej (5 proc. badanych).

Jeśli chodzi o polityczną orientację, to wśród osób przychylnych KOD przeważają osoby o poglądach lewicowych (75 proc.). Działania Komitetu popiera również spora grupa badanych o poglądach prawicowych (38 proc.). 61 proc. zwolenników KOD nie uczestniczy w praktykach religijnych.

Działania partii rządzącej popiera z kolei 69 proc. badanych o orientacji prawicowej, a 80 proc. zwolenników regularnie uczestniczy w praktykach religijnych. CBOS podkreśla, że badani z tej grupy są najbardziej zainteresowani polityką. Osoby te są też bardziej przekonane niż osoby o centrowych i lewicowych poglądach, że mają realny wpływ na to co dzieje się w kraju.
źródło: "Rzeczpospolita"
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • KOD
Trwa ładowanie komentarzy...