Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! W PiS nie chcą ujawnić, co dolega faktycznemu przywódcy Polski

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Prezes PiS ma poważne problemy ze zdrowiem?
Jarosław Kaczyński w szpitalu. Prezes PiS ma poważne problemy ze zdrowiem? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński w poniedziałek trafił pod opiekę lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Informacje o problemach zdrowotnych i pobycie prezesa Prawa i Sprawiedliwości w szpitalu w poniedziałkowy wieczór podał tabloid "Fakt". Redakcja ta spekuluje, iż może to być spowodowane nawrotem bardzo poważnego schorzenia, które dopadło Jarosława Kaczyńskiego już przed rokiem.

Pytania rodzi też milczenie przedstawicieli PiS na ten temat, co może wskazywać, że sprawa nie wiąże się tylko i wyłącznie z rutynowymi badaniami. Kłopoty zdrowotne Jarosława Kaczyńskiego mogą być natomiast odpowiedzią na pytanie, dlaczego na co dzień rządzi on rękami Beaty Szydło i Andrzeja Dudy. Być może głównym tego powodem jest właśnie stan zdrowia tego 67-letniego polityka.

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego wywołało spore zamieszanie także w w czerwcu 2014 roku, gdy byłego premiera zabrakło na uroczystościach związanych z 25. rocznicą powołania pierwszego niekomunistycznego rządu, na czele którego stanął Tadeusz Mazowiecki. Nieobecność Kaczyńskiego odczytano początkowo jako demonstracyjny afront, szybko okazało się tymczasem, że musiał on poddać się krótkiej terapii w szpitalu.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: "Fakt"
Trwa ładowanie komentarzy...