Teraz to się dopiero zacznie! Znaleziono akta dotyczące ojca Kaczyńskiego

W IPN mają być informacje dotyczące służb bezpieczeństwa PRL i Rajmunda Kaczyńskiego.
W IPN mają być informacje dotyczące służb bezpieczeństwa PRL i Rajmunda Kaczyńskiego. Fot. Screen Twitter
Nie tylko informacje o aktach "TW Bolka" wypływają w ostatnich dniach. Pojawił się też nowy wątek, choć na razie enigmatycznie. Chodzi o informacje na temat Rajmunda Kaczyńskiego, ojca braci Kaczyńskich.

Zanosi się na potężne trzęsienie ziemi w polskiej polityce. Jak już pisaliśmy, w ręce ekspertów trafiły nieznane wcześniej dokumenty, które aż do śmierci ukrywał w swojej warszawskiej willi były premier z czasów komunistycznego reżimu PRL. Najważniejszym dokumentem jest "Informacja opracowania ze słów TW Bolek". To jednak nie jedyne informacje o aktach służb w ostatnim czasie.
Według Grzegorza Jakubowskiego z "Gazety Finansowej" "odnalazły się" akta dotyczące Rajmunda Kaczyńskiego. Ojciec śp. Lecha Kaczyńskiego i obecnego szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, był zasłużonym porucznikiem Wojska Polskiego, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, inżynierem i nauczycielem akademickim.
Co znajduje się w aktach dotyczących Kaczyńskiego? Tego nie wiemy. Ale możemy być pewni, że teraz zacznie się kolejna odsłona "gry teczkami'.

"Zapomniany ojciec braci Kaczyńskich. Wokół matki stworzyli legendę, a ojca zapomnieli' – tak "Newsweek" pisał o Rajmundzie Kaczyńskim.

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...