Wujek Andrzeja Dudy przegrywa wybory prezydenckie w Radomsku. Pokonał go kandydat z lokalnego komitetu

Wujek Andrzeja Dudy przegrywa wybory prezydenckie w Radomsku. Wiesława Kamińskiego wskazała Beata Szydło
Wujek Andrzeja Dudy przegrywa wybory prezydenckie w Radomsku. Wiesława Kamińskiego wskazała Beata Szydło Fot. Screen / Radomsko.pl
Jarosław Ferenc został nowym prezydentem Radomska. Może świętować podwójne zwycięstwo, bo w drugiej turze uzyskał jeszcze większą przewagę niż w pierwszej, a dodatkowo udało mu się wygrać z wujkiem prezydenta - Wiesławem Kamińskim.

Jarosław Ferenc startujący z lokalnego komitetu wyborczego "Razem dla Radomska" miał dość mocnego przeciwnika. Jak już pisaliśmy w naTemat Wiesław Kamiński, został wskazany przez premier Beatę Szydło na komisarza zarządzającego Radomskiem.

Powołanie rządowego przedstawiciela było tam konieczne ze względu na to, iż dotychczasowa prezydent Anna Milczanowska zrezygnowała z funkcji po zdobyciu mandatu poselskiego. Ona została posłanką Prawa i Sprawiedliwości, a do kierowania magistratem w Radomsku najbardziej predestynowany okazał się wujek prezydenta Andrzeja Dudy.

Teraz jednak Kamiński musi oddać stołek prezydenta. Z nieoficjalnych na razie danych wynika, że Ferenc uzyskał więcej głosów od Kamińskiego we wszystkich 24 okręgach wyborczych. Dwa tygodnie temu w pierwszej turze kandydat Razem dla Radomska wygrał przewagą około 1.700 głosów.
Jarosław Ferenc

Widać, że radomszczanie chcą zmiany. Moja kampania była merytoryczna, spokojna, pomimo, że mój kontrkandydat prowadził kampanię negatywną. Do końca prowadziłem kampanię pozytywną, bo uważam, że radomszczanie potrzebują pozytywnych i dobrych rzeczy.

Kamiński stwierdza, że nie traktuje przegranej w kontekście porażki i zapowiada wyciągnięcie wniosków by dalej udzielać się politycznie. – To nie jest porażka. Od dzisiaj zaczynamy pracę, by przeanalizować, co poszło nie tak. Dalej zamierzam pracować na rzecz radomszczan, bo jestem rodowitym radomszczaninem – stwierdza jeszcze obecny prezydent.

źródło: Dziennik Łódzki

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...