Zmiany w mediach – tym razem rolnik pokieruje radiem. Były kandydat PiS do parlamentu już nie zaorze w Szczecinie

Zmiany w mediach – tym razem rolnik pokieruje radiem. Były kandydat PiS do parlamentu już nie zaorze w Szczecinie
Zmiany w mediach – tym razem rolnik pokieruje radiem. Były kandydat PiS do parlamentu już nie zaorze w Szczecinie Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Tak, tak – "dobra, zmiana" dotarła do Szczecina. W środę odwołano szefostwo Radia Szczecin, a na ich miejsce znaleziono już nowych kandydatów. W Radzie Nadzorczej radcy prawni – Robert Naklicki i Paweł Bakun. Ale prawdziwą niespodzianką jest Edward Kosmal, obecny Przewodniczący Rady Gminy Stargard.

Edwarda Kosmal to były kandydat PiS w wyborach parlamentarnych. Obecnie jest też szefem rolniczej Solidarności w tym regionie, a zasłynął jako organizator protestów w Szczecinie.

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku zapowiadał, że jeśli PiS wygra wybory i nie spełni obietnic składanych rolnikom, to będzie organizował kolejne protesty. Teraz, gdy otrzymał stanowisko w Radiu Szczecin może nie znaleźć na to czasu.
Specjalista od ziemniaków, buraków i zboża
Edward Kosmal prowadzi duże gospodarstwo rolne w Tychowie. Gdy został zgłoszony do plebiscytu "Rolnik roku", serwis GS24.pl przeprowadził z nim wywiad. Dowiadujemy się z niego, że wraz z żoną gospodarują na czterystu hektarach pól. Część dzierżawią od Agencji Nieruchomości Rolnych.

– Kilka lat po skończeniu studiów rolniczych zajmowałem się hodowlą trzony chlewnej – mówi Edward Kosmal, rolnik z Tychowa. – Ale z czasem to zajęcie przestało być opłacalne. Na rynku były zbyt duże wahania cen. Dlatego zająłem się produkcją roślinną – mówił w 2012 roku. Teraz zajmie się kierowaniem Radiem Szczecin.

źródło: 24kurier.pl
Trwa ładowanie komentarzy...