Janina Goss w radzie nadzorczej PGE. Najbardziej wpływowa kobieta w PiS i wierzycielka Kaczyńskiego wychodzi z cienia

Tradycyjne metody leczenia to podobno od lat pasja działaczki PiS.
Tradycyjne metody leczenia to podobno od lat pasja działaczki PiS. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Od lat mówiło się, że to najbardziej wpływowa kobieta w PiS. Teraz Janina Goss, bardzo bliska przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego i osoba, u której zadłużony był on na 200 tys. zł, wreszcie wyszła z politycznego cienia. Właśnie została członkiem rady nadzorczej największej spółki energetycznej w Polsce.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGE dokonało w poniedziałek zmian w radzie nadzorczej. Powołano sześcioro członków rady – Janinę Goss, Mieczysława Sawaryna, Mateusza Gramzę, Jarosława Głowackiego, Grzegorza Kuczyńskiego i Artura Składanka – czytamy w komunikacie prasowym.

Nazwisko Goss potwierdza tylko informacje krążące o jej niebywałej pozycji w strukturach partii rządzącej. Dotychczas Janina Goss była szarą eminencją w łódzkich strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej była szefową Rady Nadzorczej TVP. Swego czasu podjęła się też misji ratowania „Gazety Polskiej Codziennie”.

Wierzycielka Prezesa
Przy prezesie Kaczyńskim jest od lat. O tym, jak blisko może świadczyć fakt, iż to właśnie do niej udał się Jarosław Kaczyński po pożyczkę na opiekę medyczną dla matki, o czym pisaliśmy w naTemat.

Jego zaufanie zdobyła w latach 90., kiedy pozostała na tonącym okręcie Porozumienia Centrum. Naprawdę duże wpływy otrzymała jednak, gdy zaprzyjaźniła się z Jadwigą Kaczyńską, a za jej pośrednictwem z Jarosławem Kaczyńskim. Dzisiaj należy do wąskiego grona osób posiadających numer telefonu komórkowego prezesa.


Chociaż Janina Goss z wykształcenia jest radcą prawnym, w środowisku słynie z upodobania do leczenia ziołami czym ponoć również zaskarbiła sobie sympatię lidera PiS. Jak widać skutecznie. Zasiadanie w radzie nadzorczej największej spółki energetycznej w kraju jest bardzo intratnym stanowiskiem.

Napisz do autorki: kalina.chojnacka@natemat.pl

źródło: "Newsweek"
Trwa ładowanie komentarzy...