Polskie Oscary rozdane. Stuhr największą gwiazdą – politycznymi aluzjami podbił sieć

Polskie Oscary rozdane. Stuhr największą gwiazdą – politycznymi aluzjami podbił sieć
Polskie Oscary rozdane. Stuhr największą gwiazdą – politycznymi aluzjami podbił sieć Fot. Screen / Youtube
Polska Akademia Filmowa w poniedziałkowy wieczór rozdała Orły. Za najlepszy film uznano "Body / Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, nagrody trafiły też do jej aktorów: Mai Ostaszewskiej i Janusza Gajosa. Największą gwiazdą był jednak Maciej Stuhr, który politycznymi aluzjami podbił sieć.

Rozdanie nagród zapadnie w pamięć ze względu na komentarze Macieja Stuhra. Aktor nawiązywał do sytuacji politycznej - delikatnie, ale jednak, czym rozbawił publiczność. I tak np. chciał wręczyć Orła aktorce drugiego... sortu, mówił o armii artystów wyklętych, "wałęsających się w tle", "tu-polewie" i oponie, na której stoi film. Warto dodać, że nie on pierwszy zażartował sobie z władzy. Podczas Telekamer szpilki wbijali jej kabareciarze Robert Górski i Ewa Błachnio, o czym pisaliśmy.
18 gala wręczenia Nagród Filmowych Orły odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Najlepszą aktorką pierwszoplanową okazała się Maja Ostaszewska, aktorem - Janusz Gajos. Oboje za role w filmie roku pt. "Body/Ciało". Gajos wychodził na scenę jeszcze raz, Akademia doceniła również całokształt jego twórczości.


Mistrzami drugiego planu byli Anna Dymna i Wojciech Pszoniak. Jako reżyser tryumfowała Małgorzata Szumowska, pod względem scenariusza zaś Kinga Dębska ("Moje córki Krowy"). Odkryciem jest za to Agnieszka Smoczyńska, twórczyni nietypowych "Córek Dancingu".


źródło: pnf.pl
Trwa ładowanie komentarzy...