Chodząc po pasach znieważasz Polskę! Szczeciński radny domaga się przemalowania biało-czerwonej zebry

Szczecinianie masowo znieważają Polskę? Radny, który stratował z listy PiS-u, domaga się przemalowania przejść dla pieszych. Powód... zniewaga symboli narodowych.
Szczecinianie masowo znieważają Polskę? Radny, który stratował z listy PiS-u, domaga się przemalowania przejść dla pieszych. Powód... zniewaga symboli narodowych. Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Zebra, która ubodła uczucia narodowe radnego osiedla Pomorzany, jest może trochę nietypowa. Częściej spotyka się biało-czarne pasy. Tymczasem w Szczecinie wiele przejść dla pieszych jest w pasy biało-czerwone. Radny domaga się ich przemalowania, a najlepiej w całym kraju, bowiem teraz dochodzi do "znieważania symboli narodowych".

To pismo zdziwiło nie tylko innych radnych, ale pewnie w osłupienie wprawiło szczecińskich drogowców. Nie sądzili, że mogą znieważać Polskę i narodowe symbole.

Andrzej Grodecki, radny osiedla Pomorzany wystosował pismo do radnych miejskich. Żąda, by się zajęli problemem deptania symboli narodowych. Swój list zaczyna od przypomnienia, co grozi za ich zniewagę. Domaga się przemalowania biało-czerwonych pasów przy ulicach Powstańców Wielkopolskich, Frysztackiej i Orawskiej, jak i te w całym kraju. Czerwień można przemalować na kolor pomarańczowy, a ewentualnie biały zamienić na żółty.

W ostatnich wyborach samorządowych Grodecki startował z list Prawa i Sprawiedliwości do rady miejskiej Szczecina. Był wówczas związany z Solidarną Polską, czyli ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry, która miała swoich ludzi na listach PiS. Mandatu rajcy jednak nie zdobył. Został osiedlowym radnym na Pomorzanach. Jego pismo wzbudziło liczne komentarze.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...