Nie żyje Wojciech Młynarski. Wielki artysta zmarł po długiej chorobie w wieku 76 lat

Wojciech Młynarski nie żyje. Zmarł w wieku 76 lat.
Wojciech Młynarski nie żyje. Zmarł w wieku 76 lat. Fot. Bartosz Bobkowski
O śmierci artysty poinformowała w środowy wieczór jego córka Paulina Młynarska. "Dziś po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy" – napisała na Facebooku. Wojciech Młynarski zmarł w środę ok. godz. 20:40. Miał 76 lat.

Wybitny twórca niezliczonych przebojów chorował od wielu miesięcy. Do końca był pod opieką rodziny. Wojciech Młynarski był legendą polskiego kabaretu, ale także piosenki autorskiej. Napisał ponad 2 tys. tekstów do piosenek, które w większości weszły do kanonu polskiej kultury i muzyki rozrywkowej.

Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy.

Opublikowany przez Paulina Młynarska na 15 marca 2017
Wojciech Młynarski współpracował z legendarnymi kabaretami "Dudek", "Dreszczowiec" i "Owca". Tam powstały jego słynne teksty "Ballada o dzikim zachodzie", Bawmy się!", czy "Tupot białych mew", a także jeden z najsłynniejszych utworów: "W Polskę idziemy".
Artysta był laureatem wielu nagród i wyróżnień na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jego utwory pisane m.in. dla Skaldów, Hanny Banaszak, Kaliny Jędrusik, Haliny Kunickiej, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej, Ewy Bem, Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Michała Bajora, Krystyny Prońko czy Ireny Santor do dziś są absolutnymi klasykami. W styczniu 2017 roku do sklepów trafiła jego książka "Od oddechu do oddechu", będąca autorskim wyborem wierszy i piosenek.
Wojciech Młynarski przez wiele lat cierpiał na afektywną chorobę dwubiegunową. Był żonaty z aktorką Adrianną Godlewską. Ich dziećmi są prezenterki telewizyjne Agata Młynarska i Paulina Młynarska, oraz muzyk jazzowy Jan Młynarski.

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...