Wszystko układa się w (nie)logiczną całość. Prezydent Duda wziął sobie na doradcę… trenera narciarstwa

Andrzej Duda naprawdę uwielbia narty.
Andrzej Duda naprawdę uwielbia narty. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Na liście prezydenckich doradców znajdziemy 12 nazwisk, wśród których są ludzie zasłużeni dla polskiej opozycji PRL-owskiej czy wybitni eksperci w swoich dziedzinach. Jak się okazuje, wśród nich jest też specjalista od narciarstwa. Piotr Nowacki to wieloletni działacz i trener, który od 1992 roku bierze "aktywny udział w pracach Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego".

Na nietypowego doradcę prezydenta zwróciła uwagę na Twitterze posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

"Panie Prezydencie w czym doradza Panu Piotr Nowacki? Moi wyborcy pytają czy zatrudnił Pan w kancelarii trenera narciarstwa?"– napisała.
Nowacki w trakcie swojej kariery ukończył krakowską AWF na kierunku trenerskim, przez wiele lat był m.in. nauczycielem akademickim w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego. To także instruktor wykładowca PZN i uczestnik Międzynarodowych Kongresów Nauczania Narciarstwa – INTERSKI. W przeszłości był także odznaczony tytułem trenera roku za swoje osiągnięcia.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda nigdy nie krył się ze swoją miłością do nart. Czasami to się kończy dość zabawnie: tydzień temu Andrzej Dera chciał wmówić wszystkim, że prezydent rzadko oddaje się białemu szaleństwu, a ciężko pracuje, ponieważ w tym sezonie wybrał się w góry tylko… siedem razy.

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...