Przeciw przyjmowaniu uchodźców jest 117 proc. Polaków? TVP Info pokazuje zaskakujący sondaż

Według badania CBOS, 43 proc. Polaków jest "zdecydowanie przeciwnych" przyjmowaniu uchodźców w Polsce.
Według badania CBOS, 43 proc. Polaków jest "zdecydowanie przeciwnych" przyjmowaniu uchodźców w Polsce. fot. Shutterstock.com
Ile procent Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców? Według TVP Info najwyraźniej jakieś 117 procent. Na inne zdanie w tej sprawie brakuje miejsca, a około dwudziestu procent, które chciałoby ich przyjmować, jakoś ginie w statystyce.

TVP Info pokazało sondaż przeprowadzony przez CBOS, zgodnie z którym 74 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Kolejne 43 proc. jest "zdecydowanie przeciwnych" - razem 117. Jeśli dodać do tego 22 proc. respondentów, którzy deklarują gotowość przyjęci uchodźców i 4 procent, którzy są "zdecydowanie za", nagle okazuje się, że mamy 143 procent.
Zamieszanie w słupkach jest prawdopodobnie wynikiem pomyłki - można się domyślać, że chodziło o to, że 22 proc. jest za, w tym 4 proc. "zdecydowanie za", oraz że zapomniano uwzględnić w zestawieniu głosów niezdecydowanych. A może chodziło też o wizualną siłę tak przedstawionego graficznie sondażu? Tak czy inaczej, badanie wywołuje wśród internautów wiele emocji.
Trwa ładowanie komentarzy...