Nazywał wyborców PO wszami, Komorowskiego "tępym umysłowo". Śmietanka PiS na urodzinach Jana Pietrzaka

Jan Pietrzak skończył w środę 80 lat.
Jan Pietrzak skończył w środę 80 lat. Fot. Przemysław Wierzchowski / AG
Żaden artysta nie może cieszyć się tak wielkim poparciem PiS-u, jak Jan Pietrzak. Niedawno nazywał wyborców PO "wszami" i "pluskwami", a o prezydencie Komorowskim mówił, że jest "tępym umysłowo gajowym". Teraz na jego urodzinach stawiła się premier, ministrowie i oczywiście prezes Jarosław Kaczyński.

80. urodziny Jan Pietrzak świętował w studiu Polskiego Radia, gdzie zorganizowano dla niego okolicznościowy koncert. Kwiaty artyście wręczyła sama premier polskiego rządu, nie szczędząc mu przy tym słów uznania. – To wyróżnienie i zaszczyt, że mogę stać na scenie obok mistrza. To, że jak raczył mistrz jubilat powiedzieć, jest dzisiaj rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd który zmienia Polskę, to jest przede wszystkim również zasługa takich ludzi jak Jan Pietrzak i tego, że te poplątane kierunki potrafili prostować, żeby Polska była Polską – powiedziała Beata Szydło.

Prócz premier, na urodzinach Pietrzaka pojawili się też między innymi Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Marek Kuchciński czy Jan Szyszko.
Jan Pietrzak nie od dziś zdecydowanie wyraża swoje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości (i żadnej ze stron nie przeszkadza jego PRL-owska przygoda z PZPR). W marcu ubiegłego roku podczas jednego z koncertów bawił widzów niewybrednymi żartami z Komorowskiego, Kopacz, Petru, Grodzkiej czy Niesiołowskiego. Przy okazji obraził też sporą cześć społeczeństwa, głosującą na PO.

– Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat! – mówił Pietrzak podczas urodzin Klubu Ronina.


40-minutowy fragment tego wydarzenia był potem retransmitowany w TVP na kanale Kultura. Telewizja Polska zaznaczała jednak, że programie nie znalazły się cytowane słowa Pietrzaka, a on sam tłumaczył wówczas w wywiadzie dla „wSieci”, że „to były normalne żarty”.

Jan Pietrzak jest czołowym satyrykiem prawicy, który obraża "gorszy sort" i przede wszystkim partie opozycyjne. W jednym z wywiadów stwierdził, że należy życzyć Polsce, "żeby miała mądrzejszą opozycję, bo ta jest tak głupia, że nawet na opozycję się nie nadaje".

Źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...