"Atmosfera w tym kraju stała się toksyczna". W podstawówce dzieci odgrywały egzekucję na żołnierzach wyklętych

Promowany przez prawicę w celach politycznych kult tzw. żołnierzy wyklętych chyba wymyka się spod kontroli...
Promowany przez prawicę w celach politycznych kult tzw. żołnierzy wyklętych chyba wymyka się spod kontroli... Fot. Kornelia Głowacka-Wolf/ Agencja Gazeta
Coraz ciekawiej robi się w szkolnych teatrzykach. Jeszcze niedawno na scenach podstawówek dominowały baśnie i klasyczne dramaty, tymczasem dzisiaj dzieci coraz silniej angażowane są w walkę światopoglądową i polityczną. Zaledwie kilka tygodni temu donosiliśmy "ukrzyżowaniu" ucznia podczas wielkanocnego przedstawienia w jednej ze szkół na Lubelszczyźnie, a właśnie te kontrowersje postanowili przebić nauczyciele z podstawówki w małopolskiej Skawinie.

Taniec, muzyka i... egzekucja – tak w skrócie wyglądało przedstawienie upamiętniające tzw. żołnierzy wyklętych, które niedawno wystawiono w Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie. Punktem kulminacyjnym tej tworzonej przez małe dzieci sztuki był moment, w którym odgrywający funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa chłopiec strzela w tył głowy swoich dwóch koleżanek i kolegi występujących w roli powojennych partyzantów. Zdjęcie dokumentujące ten kuriozalny widok szybko obiegło internet. I wywołało burzę.

Polska 2017: w Skawinie 11-latki bawią się w strzelanie sobie w potylicę. Ku chwale wyklętych.

Posted by Marcel Wandas on Dienstag, 25. April 2017
Przypomnijmy, iż to nie jedyne szkolne przedstawienie, które ostatnimi czasy wywołało wielkie kontrowersje. Kilkanaście dni temu opinia publiczna gorąco dyskutowała nad tym, co nakazano odgrywać uczniom Zespołu Szkół z lubelskiej Woli Skromowskiej. Tam zainteresowanie przedstawieniem postanowiono zapewnić sceną, w której jeden z młodych aktorów został ukrzyżowany.

źródło: ESKA.pl
Trwa ładowanie komentarzy...