NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Karmię piersią i jem wszystko – wpływ diety matki na występowanie kolki u dziecka.

  Co może jeść kobieta która karmi piersią? Najlepiej nic - pić wodę i czasem może suchy chleb najlepiej bez glutenu. Taka odpowiedź jest najbezpieczniejsza. Bo czy ktoś chce wywołać alergię lub kolkę u tej maleńkiej istotki? Więc lepiej nic nie jeść i zrzucić z ramion odpowiedzialność. Powszechnie panujące przekonania wspierane są zaleceniami ze szpitali – widziałam takie, że młoda mama powinna ograniczyć dietę do gotowanego ryżu i kurczaka na parze. Dla tych, którzy nie chcą zagłębiać się w temacie, odpowiem na wstępie. Nie ma żadnych naukowych podstaw dla stosowania „zapobiegawczo” diety eliminacyjnej u matki, zarówno w ciąży, jak i w okresie karmienia piersią.

 • Sześciolatki do zerówki!

  Co jak co, ale ten pomysł i szybka jego realizacja przez partię rządzącą bardzo mi się podoba. Jestem wręcz zachwycona tym projektem! Chodzi mi mianowicie o likwidację przymusu pójścia sześciolatków do pierwszej klasy. Jest to uzasadniona próba naprawy błędu, popełnionego przez PO. Obowiązkiem szkolnym powinny być objęte siedmiolatki. Tak było od zawsze i pod tym względem moja opinia jest konserwatywna: było dobrze!

 • Naprawdę nasze polskie dzieci nie są głupsze!

  Kolejna szybka zmiana PiS niepokoi. W samej Warszawie 20 tysięcy zdolnych warszawskich 6 -latków będzie powtarzać zerówkę i przerabiać ten sam program. Jeśli za namową polityków PiS-u wszystkie zostaną w przedszkolach, dla kilkunastu tysięcy 3-latków zabraknie w nich miejsca. Bo żaden, nawet bardzo sprawny samorząd nie zdąży w ciągu 3 miesięcy wybudować kilkudziesięciu nowych przedszkoli.

 • Likwidacja testu w podstawówce, a spadek rankingów Polski.

  Prezydent Duda podpisał (co „jeszcze” dziwi?) likwidację egzaminów testowych, które odbywają się na koniec podstawówki. Argumentem Pani Minister Edukacji było to, że te egzaminy nie mają sensu. Tak mniej więcej wygląda twitterowa informacja agencyjna, która nie powinna budzić kontrowersji. A jednak!

 • Chłopczyk marznie bez kurtki. Polska wersja norweskiego eksperymentu

  Chłopiec marznie bez kurtki. W norweskiej edycji eksperymentu wiele osób dawało dziecku swoje czapki, szalik i nawet kurtki. Polska edycja miała być podobna. Niestety oprócz ''ciepłych'' reakcji znalazły się też te ''chłodne''.

 • Trochę kultury, panie pośle! Dzieci patrzą…

  "Takie będą Rzeczypospospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Nadto przekonany jestem, że tylko edukacja publiczna zgodnych i dobrych robi obywateli" (Jan Zamoyski, 1600 rok). Jeśli miarą wpajania najmłodszym postaw obywatelskich miałaby być kultura wypowiedzi posłów i senatorów, to wyrośnie schamiałe, prymitywne, przemocowe pokolenie, które komunikuje się agresywnie, potocznie, byle jak. Czy o taką Polskę walczycie, panowie posłowie i panie posłanki?

 • XIX-wieczne okno życia nie może być rozwiązaniem w XXI wieku w Polsce

  Okno życia musi odejść do przeszłości. Państwo musi zadbać o to, aby zbudować taki system, w którym okna życia nie będą w ogóle istnieć. Komitet Praw Dziecka ONZ w odpowiedzi na sprawozdanie z wykonywania Konwencji o prawach dziecka wzywa nas do zakazania korzystania z „okien życia”, których liczba w naszym kraju niepokojąco rośnie.