NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • "Stop manipulacji" – Różnica między pedofilią a prawem do wyboru edukacji dzieci

  Przepisy oświatowe gwarantują rodzicom wpływ na treści i sposób prowadzenia zajęć w zakresie przygotowania do życia w rodzinie, w tym treści dotyczących zagadnień seksualności. Zajęcia te nie są obowiązkowe.

 • Sto doświadczeń 1/100 "Razem z dzieckiem"

  Dziecko jest dobrem, jest najwyższą wartością. Należy zrobić wszystko, i na tym moim zdaniem polega wychowanie, by rosło w poczuciu własnej godności i otoczone miłością.

 • Niewidome dzieci jutro stracą dom

  Paradoksalnie, wyrok na Dom Niewidomego dziecka wydał nie bezdusznie egzekwujący prawo wojewoda, który ma w swym gabinecie godło państwowe. Wyrok wydał prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, który ma w gabinecie krzyż na ścianie, krzyż na biurku i krzyż wpięty w klapę marynarki.

 • Nie promujmy bycia grubym

  Sezon letni, jak żaden inny w kalendarzu, sprzyja promowaniu tematów około dietetycznych. Czytam wiele artykułów i komentarzy na temat odchudzania, uprawiania sportu i zmian w sposobie odżywiania. Często w tych tekstach wyłaniają się dwa przeciwstawne obrazy.

 • Przytulmy Lato - Dzieci naszych wina

  Od lat dyskutuję z matkami i ojcami o przemocy wobec dzieci. To temat rzeka i choć na pytanie: "Czy powinno się bić dzieci?" zdecydowana większość odpowie przecząco, to w merytorycznej dyskusji ten pozytywny obraz nie ma już tak żywych barw. Wciąż są tacy, którzy z uporem maniaka...

 • Terror zajęć dodatkowych

  WARSZAWA – Już niedługo rozpoczną się lekcje w szkołach, a tym samym przebudzi się z wakacyjnego uśpienia potężny przemysł korepetycji i rozmaitych kółek zainteresowań czy też prywatnych zajęć przedmiotowych. To już od lat obowiązujący rytuał towarzyszący kształceniu publicznemu, ale też – co ciekawe – niepublicznemu. Bo to drugie niejako z definicji powinno skuteczniej zaspokajać zindywidualizowane potrzeby edukacyjne swych wychowanków. Z badań TNS Polska wynika, że w roku szkolnym 2013/2014 aż 48 proc. maturzystów brało korepetycje (sic!).

 • Dzieci głosu nie mają [całość]

  Dzieci są naszą przyszłością, naszym szczęściem, przyszłością narodu … i takie tam. Takie tam piękne słówka, które w cieniu potrzeb dorosłych stają się nic nie wartymi farmazonami. Co chwila można się natknąć na rozmowy na temat dzieci, gdzie nikt tak naprawdę nie bierze ich pod uwagę.