NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Uświadamiać świadomie

  "Synku, z superlaskami jest jak z bardzo drogimi sportowymi samochodami. Będziesz pracował na nie w pocie czoła latami, a jak już zdobędziesz, to rzadko rozpędzisz się tak, jakbyś chciał. Wszyscy będą ci bardzo zazdrościli, niejeden będzie chciał się przejechać, a niektórym to się...

 • 1,5 mln zł to cena dalszego życia rocznego dziecka – wesprzyj Akcje Na Maxa dla Maxa

  Max cierpi na Zespół Crouzona lub Pfeiffera, wrodzoną wadę dotycząca nieprawidłowego kostnienia czaszki. Do września chłopiec musi zostać zoperowany, w przeciwnym razie czeka go utrata wzroku, słuchu, a później śmierć. Wada Maxa może być całkowicie wyleczona, jednak wiąże się to z szybkim podjęciem leczenia w USA, na które potrzeba 1 500 000 zł.

 • DYSKUSJE WOKÓŁ PROGRAMU " Rodzina 500 plus"

  Nie ma sprawy ważniejszej w perspektywie nadchodzących lat, jak odpowiedzieć na wyzwania demograficzne. To problem starzejącej się Europy, to problem Polski.

 • Kim byś był?

  Żałuję, że nie znałam Cię Tato kiedy byłeś młody. Ciekawe jakie były Twoje plany, marzenia i co z nich udało Ci się zrealizować. Kim był ten przystojny mężczyzna, który wiele lat spędził u boku mojej Mamy zanim jeszcze został moim Tatą?

 • Zrób to sam, czyli prace ręczne na Dzień Ojca

  Adam Słodowy był dla mojego pokolenia mistrzem robienia czegoś z niczego. Jego program "Zrób to sam" uczył kreatywności, samodzielności i zaradności. Dzisiaj mogą śmieszyć niektóre pomysły, ale wiele z nich wygrzebanych w zakamarkach Internetu, dalej prowokuje do majsterkowania. Ja sama robiłam z nim karmniki dla ptaków, lampiony i proste zabawki. Dzięki niemu nauczyłam się wbijać gwoździe, ale też planować pracę majsterkowicza. Okazuje się, że robienie czegoś w domu i ogrodzie, majsterkowanie, malowanie ścian i szycie nie jest wyłącznie dziedzictwem minionych czasów, ale trendem opanowującym świat.

 • Bal gimnazjalny – rytuał będący manifestacją dorosłości

  Obecnie tematem numer jeden dla rodziców dzieci kończących gimnazjum jest bal gimnazjalny, do którego należy się przygotować wcześniej. Wymagana jest kreacja balowa, dla dziewcząt - obowiązkowo buty na wysokim obcasie, wizażystka, manikiurzystka, dla chłopców - pierwszy "dorosły" garnitur. Potem odtańczony polonez, który - jak się okazuje - staje się miarą siły wpływów rodziców. Wszystkiemu patronuje instytucja szkoły, która zgotowała uczniom kolejny sprawdzian – popularności wspartej konsumpcjonizmem. Przy czym – jeszcze nie wszystkie szkoły organizują bale, ale moda na nie za chwilę (o ile gimnazja przetrwają) stanie się powszechna.

 • Jak wybrać dobry obóz i kolonię dla naszego dziecka?

  Turystyka dziecięca i młodzieżowa to odrębny fragment rynku turystycznego. Dla wielu, zwłaszcza tych, którzy z tematem stykają się po raz pierwszy, to prawdziwa czarna magia. Wcale nie dlatego, że w grę wchodzą szpiczaste kapelusze, magiczne różdżki i czarodziejski proszek. W ocenie specjalistów branży, to sektor dużo bardziej skomplikowany w samej organizacji i ponoszonej za niego odpowiedzialności od innych. Liczba przepisów, obwarowań, norm do spełnienia, zgłoszeń, wymogów, kontroli jest tak duża, że zawodowo bardzo ciężko jest podjąć się tego zadania. Do tego dochodzi baczne oko każdego rodzica, zwiększona czujność mediów, stały kontrolny nadzór wielu instytucji. Może właśnie dlatego biur, które podejmują się tego zdania wcale nie jest tak wiele, a większość z nich dzięki doskonałemu rozeznaniu tematu i wysokiej specjalizacji pozostaje na rynku od 16, a nawet 18 lat.