NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Dzieci, które mają dzieci. Nastoletnie matki w popkulturze

  Dzieci też miewają dzieci. A precyzyjniej: nastoletnie dziewczyny zachodzą w ciążę. Jeśli urodzą, na ich barkach spoczywa największy ciężar związany ze skutkami zbyt wczesnego macierzyństwa. W Polsce macierzyństwo nastolatek nie jest zjawiskiem społecznie akceptowalnym. O tym jak wygląda życie młodocianych matek w Polsce oraz co ma do tego amerykańska popkultura…

 • Uświadamiać świadomie

  "Synku, z superlaskami jest jak z bardzo drogimi sportowymi samochodami. Będziesz pracował na nie w pocie czoła latami, a jak już zdobędziesz, to rzadko rozpędzisz się tak, jakbyś chciał. Wszyscy będą ci bardzo zazdrościli, niejeden będzie chciał się przejechać, a niektórym to się...

 • 1,5 mln zł to cena dalszego życia rocznego dziecka – wesprzyj Akcje Na Maxa dla Maxa

  Max cierpi na Zespół Crouzona lub Pfeiffera, wrodzoną wadę dotycząca nieprawidłowego kostnienia czaszki. Do września chłopiec musi zostać zoperowany, w przeciwnym razie czeka go utrata wzroku, słuchu, a później śmierć. Wada Maxa może być całkowicie wyleczona, jednak wiąże się to z szybkim podjęciem leczenia w USA, na które potrzeba 1 500 000 zł.

 • DYSKUSJE WOKÓŁ PROGRAMU " Rodzina 500 plus"

  Nie ma sprawy ważniejszej w perspektywie nadchodzących lat, jak odpowiedzieć na wyzwania demograficzne. To problem starzejącej się Europy, to problem Polski.

 • Kim byś był?

  Żałuję, że nie znałam Cię Tato kiedy byłeś młody. Ciekawe jakie były Twoje plany, marzenia i co z nich udało Ci się zrealizować. Kim był ten przystojny mężczyzna, który wiele lat spędził u boku mojej Mamy zanim jeszcze został moim Tatą?

 • Zrób to sam, czyli prace ręczne na Dzień Ojca

  Adam Słodowy był dla mojego pokolenia mistrzem robienia czegoś z niczego. Jego program "Zrób to sam" uczył kreatywności, samodzielności i zaradności. Dzisiaj mogą śmieszyć niektóre pomysły, ale wiele z nich wygrzebanych w zakamarkach Internetu, dalej prowokuje do majsterkowania. Ja sama robiłam z nim karmniki dla ptaków, lampiony i proste zabawki. Dzięki niemu nauczyłam się wbijać gwoździe, ale też planować pracę majsterkowicza. Okazuje się, że robienie czegoś w domu i ogrodzie, majsterkowanie, malowanie ścian i szycie nie jest wyłącznie dziedzictwem minionych czasów, ale trendem opanowującym świat.

 • Bal gimnazjalny – rytuał będący manifestacją dorosłości

  Obecnie tematem numer jeden dla rodziców dzieci kończących gimnazjum jest bal gimnazjalny, do którego należy się przygotować wcześniej. Wymagana jest kreacja balowa, dla dziewcząt - obowiązkowo buty na wysokim obcasie, wizażystka, manikiurzystka, dla chłopców - pierwszy "dorosły" garnitur. Potem odtańczony polonez, który - jak się okazuje - staje się miarą siły wpływów rodziców. Wszystkiemu patronuje instytucja szkoły, która zgotowała uczniom kolejny sprawdzian – popularności wspartej konsumpcjonizmem. Przy czym – jeszcze nie wszystkie szkoły organizują bale, ale moda na nie za chwilę (o ile gimnazja przetrwają) stanie się powszechna.