NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Bo dzieciaczki są takie pocieszne…

  Poznajemy różne dzieci, urocze, słodkie, pełne zaufania, odważne, rezolutne. Odkrywają one przed nami swoje talenty lub ambicje rodziców i czekają werdyktu. Realizator stara się, na szczęście unikać pokazywania zbyt wielu płaczących dzieci, bo choć łzy z reguły podnoszą oglądalność, to widzowie niekoniecznie lubią oglądać dziecięce małe tragedie.

 • Dzięki aktywności protestujących polska szkoła zmieniła się na lepsze

  Polska szkoła zmienia się na lepsze. Zawdzięczamy to również temu, że w 2009 roku zaczęły się zmiany ustawowe związane z sześciolatkiem w szkole, które obudziły wiele protestów i obaw. Dopiero sześć lat później, w 2015 roku, po raz pierwszy ten obowiązek dotknie wszystkie sześcioletnie dzieci. Kilkakrotne zmiany ustawowe oraz inne działania, dokonane pomiędzy tymi latami, uczyniły tę zmianę dużo lepiej przygotowaną i przyjazną. Były one wprowadzane także między innymi dzięki aktywności i pomysłom wielu środowisk protestujących przeciwko nim.

 • Młodzi rodzice nie mają szans na żłobek dla dziecka?

  Złożyliśmy podanie do najbliższego (rejonowego) żłobka, który i tak jest oddalony od miejsca zamieszkania o prawie 4 kilometry. W grudniu byliśmy 16-stą osobą w kolejce, na dziś 15-stą - szans na przyjęcie praktycznie brak.

 • Daj pigułkę zamiast wychowywać?

  „Moje dziecko chce jeść słodycze. Wiem, że są one niezdrowe. Co robić?” . Ależ daj mu słodką tabletkę do ssania – takiego cukierka (producent podaje, że zastępuje dziecku słodycze) i to nawet 4 dziennie! Twoje dziecko już nigdy nie zechce słodyczy… Będziecie żyć długo i szczęśliwie za siedmioma górami i za siedmioma kalafiorami.

 • Ksenoestrogeny – zabójcy męskości

  Są wszędzie i są naprawdę groźne. Ksenoestrogeny - związki chemiczne (m.in. ftalany i bisfenole), które potrafią wpływać na czynność układu hormonalnego w sposób typowy dla estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Ponieważ zachowują się trochę jak estrogeny, dla kobiet nie są tak niebezpieczne jak dla mężczyzn i chłopców. Spotykamy je na co dzień – w kosmetykach, detergentach, niektórych lekach a przede wszystkim we wszechobecnych plastikach. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że człowiek jest na nie skazany.

 • Maluch znaczy wielki

  Rekordowe 151 mln zł na budowę żłobków i klubów dziecięcych dla samorządów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i po raz pierwszy uczelni wyższych – dzisiaj startuje nasz program „Maluch“.

 • „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

  Sprawdzian. Trzecia klasa gimnazjum sportowego. Sami chłopcy. Generalnie cisza. Wszyscy pracują w skupieniu. Ukradkiem, podawana z rąk do rąk, przemieszcza się po klasie mała, blaszana puszeczka. Ktoś zagląda do środka, inny potakuje z uznaniem. Chwilowo nie reaguję. W końcu jeden z uczniów odkręca wieczko i… wsmarowuje sobie we włosy żel, poprawiając i tak sztywną już fryzurę. Kolega siedzący przed nim odwraca się i kiwa głową z aprobatą. Nie wiem czy się śmiać, czy denerwować…