NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • 6-latkowy bumerang

  Najpierw przez 6 lat rządów PO MEN nie mógł się zdecydować jak bardzo i w jakiej formie chce tych 6-latków w szkołach. Gdy wydawało się, że decyzja w końcu zapadła, temat wraca jak bumerang w postaci pytania referendalnego. W dyskusji pojawiają się argumenty ekonomiczne, pytanie o dojrzałość szkolną. Są to argumenty nie na temat. Problemem jest to, że rodzice boją się szkoły i jej nie ufają.

 • Matka Polka Egoistka. Zdążyła, choć nie powinna

  60-letnia Polka urodziła bliźniaki. Jej historia trafiła do mediów nie dlatego, że chcieliśmy się pochwalić niezwykłą płodnością i wyjątkowym seksualnym temperamentem polskich kobiet. Barbarę, matkę bliźniaków, poznaliśmy z imienia, nazwiska i zawodu dlatego, ponieważ z powodów formalnych odmówiono jej prawa do macierzyńskiego zasiłku.

 • Śmieciowe jedzenie w szkołach - czy da się to zmienić?

  Od pierwszego września szkolne stołówki i sklepiki czeka niemała rewolucja. Z ich menu zniknie tak zwane “śmieciowe jedzenie” i pojawi się jego zdrowsza alternatywa. Sklepikarze patrzą na zmiany z przerażeniem, ale czy wszyscy powinniśmy się ich bać? Co tak naprawdę zmieni się w szkołach z początkiem jesieni i czy rewolucja ta przyniesie zamierzone efekty?

 • Uroczy Kajtek potrzebuje natychmiast naszej pomocy - ten gość naprawdę cierpi

  Okazuje się, że jako Polacy nie jesteśmy tylko i wyłącznie skłóceni. Nie patrzymy li tylko wilkiem na uchodźców, którymi sami byliśmy w wielu krajach świata przez kilka stuleci - aż do lat 80. ubiegłego wieku włącznie. W potrzebie nasi rodacy potrafią zareagować wspólnie oraz z sercem i pomagają bezbronnym dzieciakom. Najnowsza akcja dotyczy pomocy dziecku chorującemu na najcięższą i nieuleczalną odmianę EB (Epidermolysis Bullosa) - pęcherzowego oddzielania się naskórka. Fenomenalna akcja pomocy Kajtkowi, zainicjowana przez godną zaufania platformę SiePomaga.pl oraz TVP, przynosi coraz lepsze efekty. W ciągu kilku dni zebrano prawie 2 000 000 zł.

 • Koniec z samobójstwami nastolatków i przemocą rówieśniczą w szkołach. Pani Minister Edukacji, czas działać!

  Łatwo zrobić z nastolatka obiekt szykan, drwin, przemocy fizycznej i internetowych hejtów. Wystarczy, że nosi rurki, bo taka jest moda. Ktoś rzuci w szkole hasło „pedał” i płynie fala przemocy z wielu stron, również nauczycieli. Czytam kolejny artykuł na temat samobójstwa 14-letniego Dominika. Z zasady nie poruszam takich tematów z szacunku dla rodzin zmarłych, by nie rozgrzebywać niepotrzebnych ran. Ale sprawa jest poważna i dotyczy wielu przypadków w różnym stopniu natężania tragedii. Trzeba działać, nie chować głowy w piasek i udawać, że problemu przemocy w szkołach nie ma, skoro realizowane są programy i wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej. Smutne, że w czasie tęczowych profili na Facebooku homofobia wśród nastolatków zbiera okrutne żniwo.

 • Dyskotekowy skandal w podstawówce i fatalna reakcja nauczycieli. Jak powinna zareagować szkoła?

  Napisałem ten tekst w niedzielę, wówczas opublikowałem na swoim fanpage’u „zajawkę” i postanowiłem poczekać kilka dni na rozwój wypadków. Sprawdziły się moje podejrzenia. Reakcja szkoły jest fatalna, a nauczycielom brakuje wiedzy dotyczącej nastoletniej popkultury, by móc zrozumieć zachowania współczesnej młodzieży. To, jak za sprawę zabrała się dyrekcja szkoły, łącznie z wezwaniem policji do ucznia, który nagrał i upublicznił filmik, uważam za skandal. Panika nie służy dobru dziecka, bo nim powinna kierować się szkoła w pierwszym odruchu, a nie ochroną wizerunku dyrekcji w mediach przed rodzicami i władzami samorządowymi, od których jest zależna. Zresztą nawet tę drugą kwestię można dobrze rozegrać PR-owo, wskazując na wdrożenie programów wychowawczych jako reakcji na wydarzenie. Obecnie problemem żyje pół Polski, dyrekcja zgłosiła sprawę na policję (sic!) oraz poinformowane zostało kuratorium oświaty.

 • Rzeczy, które powinien zrobić ojciec z synem

  S. nie może mieć dzieci. Dowiedział się o tym po kilku latach starań. Współczułem mu bardzo, bo ojcostwo jest najlepszym doświadczeniem w moim życiu. Powiedział wtedy (a było to dobrych kilka lat temu), że najbardziej mi zazdrości tego, że będę mógł moim synom pokazywać świat, przeżywać z nimi jeszcze raz odsłanianie tajemnic. W każdym facecie jest kawałek dziecka. Dlatego odkrywanie świata z synem jest tak fajnym doświadczeniem.