"Niech żyje Polska!". Wymowny apel papieża Franciszka do Polaków, by podążali drogą porozumienia

Papież Franciszek do Polaków: "Niech żyje Polska”.
Papież Franciszek do Polaków: "Niech żyje Polska”. Fot. Shutterstock
Papież Franciszek pamiętał o ważnym dla Polaków święcie. Przypomniał o nim podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra w Rzymie. Padły mocne słowa. – Niech żyje Polska – powiedział. Polacy usłyszeli też, by podążać drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. "Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci" – tak mówił papież.

Święto Konstytucji 3 Maja, ale też Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, stały się pretekstem do wygłoszenia tych słów. Papież bezpośrednio zwrócił się do Polaków, rzucił nawet hasło "Aplauz dla Królowej Polski" i wtedy na Placu św. Piotra rozległy się brawa. Co usłyszeli Polacy?

"Z miłością i z uwagą słuchajcie wskazań waszej Królowej, o której śpiewacie: 'Tyś wielką chlubą naszego narodu'" – powiedział Franciszek. Mówił, by Polacy byli otwarci na potrzeby braci.
Papież Franciszek

"W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i na świecie z serca błogosławię. Niech żyje Polska." Czytaj więcej

Papież ujął tym Polaków. Informacja rozchodzi się po sieci, ale różnie jest odbierana.

Papieżu ! Polacy są od wieków otwarci na potrzeby swoich braci. Braci w wierze ! http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1760286,Papiez-Franciszek-niech-zyje-Polska

Opublikowany przez Polski Emeryt - Sokrates na 3 maja 2017

Niech żyje Polska ! :) Papież Franciszek pamięta o Polakach ! :) Nawiązał do dzisiejszego Święta Narodowego i Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski :)

Opublikowany przez Jakub Franciszek Trawiński na 3 maja 2017

źródło: Radio Maryja
Trwa ładowanie komentarzy...