Kate i William pod ostrzałem krytyki po wizycie w Polsce. "Guardian": "Ocieplili wizerunek przerażającego rządu"

Kate i William pod ostrzałem krytyki po wizycie w Polsce. Guardian: "Ocieplili wizerunek przerażającego rządu".
Kate i William pod ostrzałem krytyki po wizycie w Polsce. Guardian: "Ocieplili wizerunek przerażającego rządu". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dostało się książęcej parze od komentatorki "Guardiana". Dostało się także brytyjskiemu ministerstwu spraw zagranicznych za to, że wpuścił Kate i Williama na taką "minę". Bo wizyta ta wypadła w fatalnym momencie.

Kate Maltby
"The Guardian"

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wymieniał uściski dłoni z Kate i Williamem w Pałacu Prezydenckim. We wtorek wystąpił z oświadczeniem, w którym obiecywał złagodzenie ostatnich poczynań swojej partii w celu przejęcia sądownictwa. To jednak nie wywarło żadnego efektu. W środę w nocy rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość przeforsowała w Sejmie ustawę pozwalającą na odwołanie każdego z 83 sędziów Sądu Najwyższego i wpływającą na wszystkie sądy.

"The Guardian" opisuje kontekst niedawnej wizyty książęcej pary. Jak podsumowuje komentatorka dziennika, wobec tego, co robią rządzący Polską, Kate i William znaleźli się nie na miejscu. "Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych, wysyłając do Polski naszych fotogenicznych Kate i Williama razem z ich przemiłymi dzieciakami, przyczyniło się do ocieplenia wizerunku tamtejszego przerażającego rządu" – czytamy w "Guardianie".
O tym, że wizyta książęcej pary odwraca uwagę od ważnych wydarzeń w Polsce, już wcześniej donosiło wielu publicystów.


źródło: "The Guardian"
Trwa ładowanie komentarzy...