Czy taka wypowiedź przystoi wiceministrowi sprawiedliwości? Jaki: "Mam to gdzieś i zdania nie zmienię"

Patryk Jaki w ostrych słowach skomentował sprawę gwałtu na Polsce, do jakiego doszło we Włoszech. Napisał o "karze śmierci" i o "torturach".
Patryk Jaki w ostrych słowach skomentował sprawę gwałtu na Polsce, do jakiego doszło we Włoszech. Napisał o "karze śmierci" i o "torturach". Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
"Dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywrócił bym również tortury" – napisał wiceminister Patryk Jaki (pisownia oryginalna – przyp. red.), komentując straszną sprawę brutalnego gwałtu na Polsce, do jakiego doszło we włoskim Rimini. Napastnikami byli Afrykańczycy. Wydarzenie to jest wyjątkowo bulwersujące, ale wiele osób ma wątpliwości, czy przedstawicielowi resortu sprawiedliwości wypada napisać taki komentarz.

O tym brutalnym gwałcie pisaliśmy dzisiaj rano. Młode małżeństwo z Polski zostało zaatakowane wieczorem na plaży w Rimini, to miał być ich ostatni dzień wakacji we Włoszech. Mężczyzna otrzymał kilka mocnych ciosów w głowę i stracił przytomność. Potem na jego oczach agresorzy wielokrotnie zgwałcili jego żonę. Sprawcy to, według włoskich służb, czterej napastnicy z Afryki Północnej. Trwa ich poszukiwanie.

Obok włoskiego śledztwa, zostało wszczęte także śledztwo w Polsce. O działaniach prokuratury w tej sprawie poinformował na specjalnie zwołanej konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro: wydałem polecenie niezwłocznego wszczęcia śledztwa ws. gwałtu na Polce w Rimini. tvp.info #wieszwiecej Więcej: https://buff.ly/2xDKkrt

Opublikowany przez tvp.info na 27 sierpnia 2017
Ale zastępca Ziobry w swoich słowach poszedł dużo dalej. Patryk Jaki uznał, że odpowiednią karą w tym przypadku byłaby kara śmierci oraz tortury.
Sądząc po liczbie polubień (prawie 1,5 tys. po ok. 2 godzinach od opublikowania wpisu na Twitterze), wielu osobom pomysły ministra Jakiego przypadły do gustu. Niektórzy jednak dopytują, czy to wypada...
Patryk Jaki krytyką się jednak nie przejął.
Patryk Jaki
wiceminister sprawiedliwości

Zawsze byłem i jestem zwolennikiem kary śmierci. I nawet nie próbujcie mnie atakować poprawnością polityczną. Mam to gdzieś i zdania nie zmienię.

Jak polityk godzi to z wiarą? To już kwestia jego sumienia. Temat kary śmierci na prawicy powraca raz po raz. Przed rokiem padło wręcz żądanie, aby najwyższy wymiar kary zastosować wobec Donalda Tuska.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca