Kuriozalna opinia Ziobry. Rozprawia się z własnym projektem: "niekonstytucyjny, dysfunkcjonalny"

Zbigniew Ziobro jako prokurator generalny ocenił ustawę o IPN
Zbigniew Ziobro jako prokurator generalny ocenił ustawę o IPN Fot. Jakub Porzycki / AG
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wydał opinię, zgodnie z którą ustawa forsowana przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę jest "niekonstytucyjna i dysfunkcjonalna". Tak, to prawda, a chodzi o nowelizację ustawy o IPN, która trafiła do Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, że to ministerstwo sprawiedliwości na czele z zastępcą Ziobry Patrykiem Jakim od dwóch lat zajmowało się nowelizacją ustawy o IPN, która w finalnej wersji zakłada karanie za przypisywanie narodowi polskiemu "współodpowiedzialności" za Holokaust. Przypomnijmy również, że to ta ustawa wywołała międzynarodową awanturę i konflikt dyplomatyczny z Izraelem. Przypomnijmy wreszcie, że Ziobro i Jaki bronili nowelizacji, a prezydent Duda nie zawetował ustawy, tylko skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Właśnie do TK wpłynęła opinia autorstwa... Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. Opublikował ją dziennikarz RMF FM Tomasz Skory. Jest wybitnie ciekawa, bowiem okazuje się, że Ziobro uderza we własny projekt. Pisze, że "powstało unormowanie faktycznie dysfunkcjonalne", które może doprowadzić do podważenia autorytetu państwa polskiego.

Na tym nie koniec. Ziobro stwierdza, iż ustawa jest w gruncie rzeczy niezgodna z Konstytucją, konkretnie z zasadą zakazu nadmiernej ingerencji. Pozostaje tylko jedno pytanie: kiedy debata prokuratora generalnego z ministrem sprawiedliwości?
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.