"Macicę może sobie pani wrzucić do kibla". Radny PiS i jego porady dla obrończyń prawa do aborcji

Radny PiS Rafał Szymański postanowił napisać co sądzi o kobietach broniących prawa do aborcji.
Radny PiS Rafał Szymański postanowił napisać co sądzi o kobietach broniących prawa do aborcji. Fot. Wojciech Nekanda-Trepka/Agencja Gazeta
Jeleniogórski radny PiS postanowił zabrać głos w facebookowej dyskusji na temat prawa do aborcji. Padła tam m.in. porada o "wrzuceniu macicy do kibla". Choć to nie jedyny kontrowersyjny wpis Rafała Szymańskiego na Facebooku.

Na swoim facebookowym profilu, jeleniogórski radny PiS Rafał Piotr Szymański udostępnił post: "Dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane".
To sprowokowało do dyskusji w komentarzach na temat prawa kobiet do aborcji i decydowania o własnym zdrowiu i życiu. Internautki (bo dyskutowały głównie kobiety) dyskutowały o granicy między dzieckiem a płodem czy o przeżyciach związanych z chorobą dziecka czy zagrożeniami dla matek w ciąży.

– Kobieta ma prawo zrobić co chce ze swoją macicą – napisała jedna z uczestniczek dyskusji. I ta wypowiedź nie spodobała się radnemu PiS. Odpowiedział jej (przekręcając przy tym nazwisko): – Macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda– napisał.
Patrząc na inne wpisy radnego, niestety, ta wypowiedź nie powinna dziwić. Szymański lubi zabierać głos także na temat ateistów (poszło o racjonalność ,energię drzew i internetowe loginy) czy muzułmanów w Niemczech (radny zapytał dlaczego kanclerz Angela Merkel jeszcze nie chodzi w hidżabie).
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.