NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Full ban on abortion soon in Poland!

  Polish Parliament (Sejm) sent to further proceeding extremely oppressive anti-abortion draft. Symultaneously Sejm voted against liberal draft allowing abortion on social grounds till 12th week submitted by teh Committee Save Women. Thus, the Polish parliament will proceed only repressive...

 • DO MORDERCÓW POLSKICH KOBIET!

  Skończyło się bycie miłym i grzecznym. Skończył się czas debaty – bo tu nie ma z kim dyskutować. Ja napisze krótko – jeśli ustawa o rodzeniu bękartów gwałcicieli, martwych, pokracznych płodów, rodem z horroru, albo takich które urodzą się tylko po to żeby umrzeć – przejdzie – to będziecie mieć już nie tylko na sumieniu zdrowie fizyczne i psychiczne tysięcy kobiet. Wy je skazujecie na potworne cierpienia lub śmierć, i to w białych rękawiczkach! Skoro nic was nie obchodzi taka potworna krzywda, która aż woła o pomstę do nieba, to zapewne nie zdziwi was wojna w tym kraju.

 • #CzarnyProtest przeciwko obłudzie antyaborcyjnych oszołomów

  Podjudzane przez kler oszołomy żądają całkowitego zakazu aborcji. Prawa zygot stawiają ponad prawami kobiet, ale to obłuda. W rzeczywistości nieustraszeni obrońcy zygot są zwolennikami aborcji, tyle że wybiórczej. Wielokrotnie słyszałam, jak ryczeli do mnie: „Szkoda, że ciebie matka nie wyskrobała”. Popierajmy #CzarnyProtest, nie pozwólmy na łamanie praw kobiet!

 • #CzarnyProtest - lans na fejsie czy narodziny społeczeństwa obywatelskiego?

  Od wczoraj sporo lajkuję znajomym na fejsie. Co drugi post, jaki rzuca mi się w oczy, stanowi wsparcie protestu przeciw dzisiejszemu czytaniu w Sejmie projektu zaostrzającego penalizację aborcji. Najczęściej przedstawia on zdjęcie użytkowniczki/użytkownika ubranej/go na czarno, które opatrzone jest komentarzami oburzenia oraz hasztagiem #czarnyprotest (zainicjowała to partia Razem). Ja również wrzuciłem swoje zdjęcie w ramach solidarności z kobietami. W ciągu kilkunastu minut dostałem ze 20 lajków (jak na mnie to więcej niż sporo). Wtedy poczułem się nieswojo i zacząłem przeglądać zdjęcia znajomych bardziej uważnie...

 • Pozwólmy kobietom decydować o sobie

  W dyskusji nad zakazem aborcji nie chodzi o ochronę życia, tylko o politykę: o manifestację przekonań, spłacanie długów wyborczych Kościołowi oraz o władzę nad ciałami i umysłami kobiet. Sejm tą sprawą w ogóle nie powinien się zajmować, bo jest od ustanawiania w Polsce prawa, a nie jedynego słusznego światopoglądu.

 • Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt... Oprócz Ciebie

  Zmiana koloru włosów - niby szczegół, a jednak ... Moja siostra - przez całe życie brunetka - zmieniła pewnego dnia kolor na platynowy blond. Wkrótce okazało się, że to tylko wstęp do kolejnych zmian w jej życiu... Czasami taka „drobnostka” może być iskrą zapalną do małych rewolucji... Potrzeba nam tylko odwagi.

 • Czego pragną, u diaska, kobiety???

  Tak zwane służbowe obowiązki (tak, jakby były też na świecie „służbowe przyjemności”) spowodowały, że w ostatnim tygodniu przemieszczam się po Polsce w sposób szybki, trochę nieprzewidywalny, ale na szczęście kontrolowany. Przemieszczając się, mało mam czasu na zaglądanie do gazet. Aliści bywa, że czas znajduje i na to. Niestety.