NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Europa, wolność, równość - wyzwania Kongresu Kobiet

  Czym - w moim odczuciu - różni się tegoroczny Kongres Kobiet w Brukseli, od poprzednich? Jest inaczej. W 2016 roku w Polsce, w Europie i w Świecie - trendy społeczne i polityczne, zachowania dużych grup ludzkich, fakty - odsłaniają swoiste wymiary czasu szczególnego. Wyzwań o charakterze szczególnym.

 • Kobiety i pieniądze

  W ubiegły piątek byłam na Kongresie Kobiet. Po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Cieszę się, że mogłam wystąpić na sesji plenarnej i zabrać głos. Zastanawiałam się, od czego zacząć, bo jest przecież tyle tematów. Opowiedziałam o moim doświadczeniu życiowym i o tym, że pewnego dnia postanowiłam przełożyć „zwrotnicę mojego życia”. Wiele kobiet siedzących na sali przechodziło podobne zakręty albo zna kogoś takiego osobiście.

 • Kobiety i zbrodnia

  Co sprawiło, że typowa kobieta dzieląca swój czas pomiędzy rodzinę i pracę, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i zmienić swoje życie? Co powoduje, że kobiety budują coraz mocniejszą pozycję wśród bestsellerowych autorów powieści kryminalnych? Co najbardziej intryguje je w zbrodni, morderstwie, śmierci?

 • Czy jestem mordercą?

  Pytanie, na które wcześniej czy później postawione przed sobą musi odpowiedzieć każdy zwolennik liberalizacji „ustawy aborcyjnej”. A musi to zrobić, gdyż zarzut o mordowanie wylatuje szybko i bez zająknięcia z ust tak zwanych ruchów pro-life.

 • Samoakceptacja – banał albo wielka sztuka

  Balans, równowaga, pogodzenie się ze sobą, samoakceptacja. Wielu z nas uważa te słowa za banał i wyświechtane frazesy. Jednak czy choć raz zadaliśmy sobie pytanie czy wszystko jest z nami w porządku? Czy akceptujemy siebie? Czy chcielibyśmy coś zmienić w sobie? Jeśli tak, to co? I czy dzięki temu poczulibyśmy się lepiej?

 • Powiedz z czego się śmiejesz a powiem Ci kim jesteś

  Chyba każdy uważa, że ma poczucie humoru. Nawet największy ponurak kiedyś się zaśmiał, choćby na pogrzebie. Jednych śmieszy do łez Jaś Fasola, innych Woody Allen. Kogoś bawi humor sytuacyjny, czyjś upadek na nos, a już jak komuś opadną spodnie dostaje czkawki ze śmiechu. Kogoś powala mocny humor serialu „Dwie spłukane dziewczyny”, inna osoba zachwyca się „Teorią wielkiego podrywu”, w którym Sheldon odprawia pogrzeb zepsutego komputera. Poczucie humoru może rozładować napięcie, problem leży w tym czy rozumiemy te same żarty. Jeśli nie to wieje grozą. Facet lubiący pieprzne, ociekające seksem jak śledź oliwą żarty „koszarowe”, nie powinien brać za żonę kobiety chichoczącej przy Kabarecie Starszych Panów. Bo gdy minie seksy namiętność, z pewnością dojdzie do burzliwego rozstania.

 • Kto ma rządzić sumieniem kobiety?

  W myśl obowiązującego w Polsce prawa aborcja dozwolona jest w jedynie trzech, ściśle określonych przypadkach: (I) jeżeli ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki, (II) jeżeli badania prenatalne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu, oraz (III) gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. To prawo obowiązuje od 1993 roku.