NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Nie składamy parasolek

  W poniedziałek kobiety kolejny raz pokazały, że są siłą z którą każdy w tym kraju musi się liczyć. Nawet Jarosław. Pomimo złej pogody (to już zakrawa na tradycję), pomimo kpin i prób dezawuowania naszego sprzeciwu tłumnie stawiłyśmy się w miastach całej Polski.

 • Obrona Natalii Przybysz

  Nadszedł czas ujawnienia nazwisk wszystkich obłudników opowiadających się za zakazem aborcji lub za tzw. aborcyjnym kompromisem (politycy, księża, dziennikarze, proliferzy), a których żony i kochanki usuwały ciąże. Także polityczek, członkiń Ordo Iuris, kółek różańcowych i innych, które teraz moralizują, a same poddały się zabiegowi aborcji. Matki, żony i kochanki - zdobądźcie się na odwagę i szczerość! Taką drogę wskazała Natalia Przybysz. Niestety, zamiast podziękowań i podziwu, spotkała się z hejtem.

 • Lekcja

  Ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat aborcji pokazują, że władza mimo protestów nadal się niczego nie nauczyła, dlatego cieszy fakt, że już wkrótce ulicami polskich miast przejdzie kolejny #CzarnyProtest.

 • Tylko w naTemat! Fragment książki Roberta Biedronia. "Całowanie po rękach nie do końca jest okazywaniem szacunku"

  Całujesz kobiety po dłoniach? 
– Nie, nigdy – mówi prezydent Słupska w obszernym wywiadzie "Pod prąd - Robert Biedroń" , którego fragment publikujemy w naTemat. Zdaniem Biedronia, prawdziwym wyrazem szacunku wobec kobiet byłoby choćby wprowadzenie stałego finansowania leczenia niepłodności metodą in vitro, czy zainwestowanie w sieć żłobków i przedszkoli.

 • Pochopne aborcje

  Przeciwnicy aborcji słusznie podkreślają, że prawo bywa okrutne dla chorych dzieci, ale jeśli chcą realnie pomóc tym dzieciom, powinni dokładnie przeanalizować wszystkie wady obowiązującego w Polsce prawa, także te drugorzędne, proceduralne, bo tam każda, choćby najmniejsza zmiana na lepsze będzie ratować życie.

 • Wojna ideologiczna wykańcza PiS

  Do "politycznej agonii"prezesa i PiS paradoksalnie przykładają rękę środowiska prawicowe popierane przez Kościół. Kaczyński spodziewał się protestów zwolenników projektu obywatelskiego ustawy liberalizującej aborcję, ale nie na taką skalę. Zapewne nie brał pod uwagę, że czarne protesty dodadzą odwagi reszcie narodu i Suweren wyjdzie na ulicę, walcząc o swoje sprawy. Z kolei wyrzucenie noweli antyaborcyjnej do kosza przez PiS spowodowało odwrócenie się elektoratu kościelnego od władzy. Obecnie Kaczyński jest w matni ideologicznej i sondażowej. 24 proc poparcia to do tej pory najniższy wynik, jaki odnotowało PiS po nie całym roku rządów.

 • Zdarza ci się zapomnieć o pigułce? Wiemy dlaczego i mamy na to sposób

  Z tyłu głowy. Na końcu języka. To właśnie tam zwykle czai się to coś, co “jest na rzeczy”. O czymś zapomniałaś, to pewne. Komórka jest, portfel jest, klucze są, czyli przynajmniej nie będziesz marzła na wycieraczce, ani głodowała. Ulga, ale tylko częściowa, bo głupie “wiem, że czegoś nie zrobiłam” dalej wierci dziurę w głowie. Pod koniec dnia zaczynasz kartkować kalendarz – pewnie zapomniałaś o czyichś urodzinach, ale będzie afera… Zaraz. Urodziny – coś dzwoni. Może urodziny mamy? Niee… to nie to. Czyjegoś dziecka…? Klik, klik, słowo klucz uruchomiło odpowiednie przekładki w mózgu i już wiesz. Znowu zapomniałaś o antykoncepcji.