Marian Opania dementuje: Nie zagram Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej. Od razu odmówiłem

Marian Opania nie zagra roli Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej.
Marian Opania nie zagra roli Lecha Kaczyńskiego w filmie o katastrofie smoleńskiej. Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Aktor Marian Opania, którego reżyser Antoni Krauze widział w roli Lecha Kaczyńskiego w filmie pt. "Smoleńsk", dementuje informacje, jakoby miał w nim zagrać rolę tragicznie zmarłego prezydenta. – Otrzymałem taką propozycję i od razu odmówiłem – powiedział w rozmowie z Onetem.

Znany reżyser Antoni Krauze chce nakręcić pierwszy film opowiadający "prawdziwą" historię katastrofy smoleńskiej. Krauze w roli Lecha Kaczyńskiego widział Mariana Opanię, ale stuprocentową pewność miał mieć dopiero w ciągu kilku dni.

Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany, który na łamach Onet.pl zdementował te informacje mówiąc, że owszem – propozycję otrzymał, ale od razu ją odrzucił ze względu na powody polityczne.

Marian Opania
aktor

Nie jestem zwolennikiem PiS ani braci Kaczyńskich. Na dziś jest to absolutnie niemożliwe. Nie wiem, jak będzie za kilka lat. CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: onet.pl

Zobacz: Marian Opania w roli Lecha Kaczyńskiego? Antoni Krauze kompletuje obsadę filmu "Smoleńsk"

Aktora nie przekonał nawet fakt, że z reżyserem znają się od lat i w swojej karierze współpracowali już razem. Zdaniem Mariana Opani to kwestie polityczne, a nie prywatne są tutaj decydujące.

Marian Opania
aktor

Nie mam zamiaru im (PiS-owi – red.) pomagać w nakreślaniu ich bzdurnych przekonań. To, co oni uznają, czyli że w Smoleńsku doszło do zamachu, jest bzdurą. Nie będę brał udziału w rzeczy, która przypuszczalnie będzie szła w tym kierunku. CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: onet.pl

Dla Mariana Opani głównym problemem nie jest sam Lech Kaczyński, do którego – jak mówi – miał pewien rodzaj sympatii, ale jego "całkowite uzależnienie od Jarosława Kaczyńskiego", który jego zdaniem wykorzystuje niedobre odczucia społeczne i jest "do cna cyniczny".

źródło: onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...