Radio Last.fm znika z Polski. Kanał muzyczny w styczniu zostanie wyłączony

Polscy internauci nie będą mogli słuchać muzyki z last.fm
Polscy internauci nie będą mogli słuchać muzyki z last.fm fot. lastfm.com
Serwis muzyczny Last.fm 15 stycznia zniknie z polskiej sieci. Usługa zostanie wyłączona w związku z ograniczeniami licencyjnymi. Radio oferowało strumieniowe przesyłanie muzyki w internecie.

Polscy słuchacze od stycznia nie będą mogli korzystać z tej usługi. Polska jest jednym z krajów, w których Last.fm nie będzie mógł kontynuować transmisji. Wygasa bowiem licencja na nadawanie. O kłopotach z popularną stacją poinformował serwis "Antyweb".

Usługi nadal będą mogli korzystać internauci w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Tam usługa będzie nadal darmowa. Słuchacze z Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Bazylii będą jej mogli używać po wcześniejszej subskrypcji. W pozostałych krajach, w tym w Polsce usługa nie będzie dostępna.

Zobacz także: Wojewódzki bez Figurskiego w Esce Rock ma mniej słuchaczy


- Aż do teraz, radio było elementem subskrypcji. Jednak z dniem 15 stycznia 2013, niestety nie będziemy mogli zapewnić transmisji strumieniowej radia w tych krajach, nawet dla subskrybentów, ze względu na ograniczenia licencyjne. Scrobblowania pozostanie darmowe, a wprowadzana zmiana nie będzie miała wpływu na twoje dane dotyczące odsłuchanych utworów, rankingi oraz propozycje - czytamy w oświadczeniu stacji.


Zobacz także: Budzą się i sprawdzają internet w komórce. Pokolenie "Y" nie może żyć bez smartfonów

Last.fm to internetowa radiostacja oraz system muzycznych rekomendacji. W sierpniu 2005 roku połączył się z siostrzanym projektem Audioscrobbler. Użytkownicy mogą sprofilować serwis pod kątem swojego gustu muzycznego. Stronę można ustawić tak, by pokazywała ulubionych artystów oraz utwory.

Źródło: Antyweb
Trwa ładowanie komentarzy...