Biskup Pieronek dla „Newsweeka”: Ateiści doprowadzili kraj i Europę do ruiny. Niech teraz siedzą cicho

Fragment najnowszej okładki "Newsweeka"
Fragment najnowszej okładki "Newsweeka" Fot. Newsweek.pl
W wywiadzie dla tygodnika „Newsweek” bp Tadeusz Pieronek ujawnia, że biskupi zagłuszali próby rozmowy na temat Radia Maryja podczas posiedzeń Konferencji Episkopatu Polski. Krytykuje też internautów, którzy gromadzą się nad Kościołem jak „kruki nad trumną” i w komentarzach stale krytykują duchownych, podobnie jak ateiści, którzy jego zdaniem nie powinni zabierać głosu.

Zdaniem biskupa Pieronka kościelni hierarchowie popełniają błąd angażując się w wysiłki na rzecz przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie. Rada Stała Episkopatu ostatnio uznała, że wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa.

Bp Tadeusz Pieronek

Czytam w internecie różne wiadomości. Ostatnio bibliści polscy wystosowali apel o przydzielenie koncesji Telewizji Trwam. Zrobił to też jakiś biskup, potem z kolei jakiś ksiądz. To jest metoda walki rodem z Polski Ludowej, gdzie trzeba było skrzyknąć ludzi, żeby się zorganizowali. Teraz skrzykuje się ludzi, żeby wyszli na ulice i wymusili.

źródło: "Newsweek"

Bp Pieronek krytykuje też Episkopat za uległość wobec ojca Rydzyka. Przyznaje, że kiedy podczas Konferencji Episkopatu próbowano podjąć dyskusję na temat Radia Maryja, inni biskupi tupaniem zagłuszali rozmówców.

Czytaj także: Kościół domaga się spotkania z KRRiT w sprawie Telewizji Trwam na multipleksie

Duchowny narzeka również, że Kościół jest w Polsce celem nieustających ataków. "Przeglądam internet i widzę, że Kościół jest zewsząd atakowany. To samo jest w prasie. W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów nerona. To co, mam milczeć i mówić, że jest cacy? (...) Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów, którzy gromadzą się jak kruki nad trumną" - mówi.

Bp Tadeusz Pieronek

– Nie dotykajmy krzyża. To jest dla chrześcijanina znak męki Chrystusa i znak zwycięstwa nad śmiercią. Jeżeli ktoś mi będzie zabraniał wieszania krzyża, to ja nie będę posłuszny. Kto atakuje krzyż, atakuje religię chrześcijańską. Kropka.

źródło: "Newsweek"

Biskup Pieronek na koniec wywiadu w ostrych słowach wypowiada się o ateistach. "Rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę – niech teraz siedzą cicho" - stwierdza.


Cały wywiad z biskupem Pieronkiem w najnowszym "Newsweeku"
Trwa ładowanie komentarzy...