Wikileaks uderza w Ruch Narodowy: publikuje 700 stron zapisu prowadzonych na Facebooku rozmów Przemysława Holochera

Wikileaks opublikowało prywatne facebookowe rozmowy jednego z przywódców Ruchu Narodowego – Przemysława Holochera.
Wikileaks opublikowało prywatne facebookowe rozmowy jednego z przywódców Ruchu Narodowego – Przemysława Holochera. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wrażliwe dane osobowe, informacje o frakcyjnych walkach, plotki, żarty o Żydach i lewakach, plany politycznych działań, szczegóły organizacji koncertów narodowych zespołów i sposoby prezentowania Ruchu w mediach – te i wiele innych innych szczegółów o codziennym funkcjonowaniu skrajnej prawicy można znaleźć w opublikowanych przez Wikileaks dokumentach.

O sprawie na swojej stronie poinformowała polska Antifa, pisząc we środę, że ludzie z Wikileaks “znaleźli chwilę, żeby zrobić nam nie lada prezent”.

antifa.bzzz.net

1 września o godzinie 17:00 (!) na serwerach Wikileaks opublikowany został pełen profil facebookowy Przemysława Holochera, byłego führera Obozu Narodowo-Radykalnego i obecnego członka władz Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Nie wiemy czy jest to część większego materiału czy pojedyncze przesłane im pliki ale według dołączonej informacji można tam znaleźć wszystkie publiczne posty, prywatne wiadomości i treść wszystkich (otwartych i ukrytych) grup do których należy Holocher. CZYTAJ WIĘCEJ


Aktywiści Antify podają też linki do opublikowanych dokumentów i zachęcają do ich przejrzenia słowami “macie więc niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wszystkiego czego chcieliście o przepychankach o władzę nad tzw. marszem niepodległości między ONR a MW, wakacjach Holocherów na Teneryfie za pieniądze szmalcownika Kobylańskiego”.

Swój komentarz do danych na stronie Wikileaks pozostawili też ci, którzy je wykradli. Określili tam Holochera jako “przywódcę polskiej neofaszystowskiej grupy ONR”. – To grupa wyjątkowo niebezpieczna, stwarzająca pozory patriotyzmu/nacjonalizmu, ale wiadomości zawarte tutaj sprawią, że trudno im będzie dłużej skrywać się za taką maską – głosi komentarz. Zapowiadają też, że to dopiero początek większej operacji.

Plotki, plany, żarty
Co można znaleźć w udostępnionych plikach? Liczni blogerzy, którzy przekopali się przez setki (prowadzonych miesiącami, a nawet latami) rozmów, twierdzą, że niemal wszystko: od prywatnych rozmów Holochera z żoną, po spory na temat przyszłości i strategii Ruchu Narodowego.


gothmucha.blox.pl

Czytamy o organizowaniu zjazdów i marszów, czytamy wstępne projekty ideowych deklaracji, znajdujemy też zaskakujące smaczki, jak ten, w którym Paweł Kukiz otwarcie mówi, że lepiej przedstawiać się w mediach jako ofiara czy ten, gdy Holocher z jednym ze swych towarzyszy rozmawia o tym, jak konstruować przekaz medialny tak, by wina spadła na złych lewaków z antify. CZYTAJ WIĘCEJ


Bloger Gothmucha pisze o fragmencie, w którym Holocher mówi: “I to jeszcze trzeba pisać, że pobili osoby nie związane z klimatem, w tym starszego pana. Takie rzeczy trzeba puszczać,wtedy lud się zagniewa”.

W zapisanych rozmowach pojawiają się różne osoby związane z Ruchem Narodowym: Krzysztof Bosak, Aleksander Krejckrant, Robert Winnicki, Artur Zawisza. W odniesieniu do tego ostatniego przeczytać można np. takie fragmenty jak:

Co do Zawiszy to mówił‚em wczoraj Ani, to co mi mówiono na jego temat, w najbliższym czasie postaram się™ zdobyć‡ dowody potwierdzają…ce to.

Ale personalnym wycieczkom, planom spotkań, plotkom i złośliwościom pod adresem innych członków skrajnie prawicowych ruchów, towarzyszą też nie zawsze poprawne politycznie żarty.

klaudiusz-wesolek-2.plwolnosci.pl

Wśród rozmów liderów środowiska narodowców możemy znaleźć wiele kontrowersyjnych fragmentów takich jak: propozycja jednego z narodowców, aby za zabicie „lewaka” ustanowić karę w wysokości 50 zł, o gazowaniu Żydów czy o sabotowaniu innych prawicowych organizacji. CZYTAJ WIĘCEJ


Pierwsze reakcje
Na forach internetowych pojawiają się już pierwsze komentarze dotyczące publikacji. Jedni wątpią w autentyczność zapisów, inni piszą o prowokacji służb specjalnych, które chcą podzielić prawicę przed 11 listopada.

Pojawiają się również głosy podkreślające, że udostępniony materiał pochodzi z przestępstwa, albo że równie wiele interesujących i często szokujących opinii można by zobaczyć, gdyby ktoś włamał się na konta aktywistów innych opcji politycznych.

Sprawę omawiano także na Twitterze: "Czyżbyśmy mieli do czynienia z upadkiem/rozbiciem RN w Polsce?" – pytał Adam Kowalczyk. Nie wiadomo, czy odpowiedź będzie twierdząca, ale z całą pewnością Ruch czekają w najbliższym czasie trudne chwile.


Źródło: antifa.bzzz.net
Trwa ładowanie komentarzy...