NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Będzie powtórka z Krzyża?

  Nie można oprzeć się wrażeniu, że PiS chce awantury na ulicach. I wiele robi, by tę awanturę wywołać. Ponieważ prowokacje na marszach KOD nie wychodzą, bo ich uczestnicy nie są skłonni do rozrób, to najwyraźniej partia próbuje innych sposobów.

 • O jeden krok za daleko czyli kilka słów refleksji po Biegnij Warszawo Nocą

  Siedzę uśmiechnięty nad brzegiem Wisły z piwkiem w ręku. Toń wody delikatnie drga. Kojąca muzyka pobudza ciało do odpoczynku. Sącząc kolejny łyk spoglądam na Most Poniatowskiego. Tłumy zagorzałych fanów biegania równym tempem mijają kolejne metry trasy. Głośny rechot zawianych ludzi unosi się z nad brzegu Wisły. Nigdy nie będę tak głupi by tracić czas na bieganie – wybucham śmiechem i oddaje się melanżowej rozpuście.

 • Warszawa cwaniakuje na weekend #1 - przegląd miejsc, które warto odwiedzić

  #warszawa cwaniakuje na weekend to pierwsza odsłona weekendowych propozycji na terenie Warszawy, przygotowana dla osób lubiących spędzać czas w stolicy. Tym cyklem pragnę pokazać, że każdy tydzień to dużo ciekawych wydarzeń, o których warto pamiętać przy planowaniu czasu wolnego. Trochę ironicznie, niekulturalnie, czyli po warszawsku - o miejscówkach, bez których miasto stołeczne nie mogłoby istnieć. Miłej lektury ! Zachęcam do podsyłania propozycji wydarzeń na adres warszawskicwaniakblog@gmail.com

 • Perspektywa negatywna

  Wczoraj wieczorem Agencja Moody’s obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Warszawy ze stabilnej na negatywną. To niestety automatyczna konsekwencja obniżenia perspektywy dla Polski. Po prostu mamy najwyższą możliwą ocenę ratingową, równą ocenie kraju. Miasto nie może mieć oceny wyższej niż kraj, dlatego piątkowa zmiana perspektywy dla kraju niestety na nas wpływa automatycznie. Stąd zmiana perspektywy Warszawy i innych miast. TAK ZWANA DOBRA ZMIANA ;) 

 • Wyrzucić Legię z Łazienkowskiej?

  Legia nie ma swojego stadionu. Ten, który użytkuje należy do miasta. To miasto zbudowało obiekt za prawie pół miliarda złotych - i to ono powinno dyktować reguły gry!

 • Pasterze "Świętych krów warszawskich"

  Jak myślicie, ile zostało osób w Warszawie trudniących się wypasem inwentarza? Zdziwię Was, na moment pisania tego artykułu jest to 2 549 osób. Pasterze Ci mają trudną pracę, jest wykonywana społecznie, często nierozumiana i czasami niebezpieczna. Ponieważ obiekt ich wypasu, "Święte krowy warszawskie" to bardzo dzikie zwierzęta.

 • "Ratuj się kto może" zamiast "ratujmy maluchy"

  Prawie 42 000 przedszkolaków od września będzie się kształciło 
w warszawskich placówkach. Liczba robi wrażenie, ale niestety ponad 2000 trzylatków zostanie w domach, albo ich rodzice będą zmuszeni zapisać ich do prywatnych przedszkoli. To prawie dokładnie tyle, ile 6-latków nie pójdzie do szkoły. Bilans się nie spiął, a była szansa, że wszystkie maluchy w Warszawie znajdą swoje miejsce w miejskich przedszkolach. Gratulacje należą się rodzicom 6-latków, że nie wystraszyli się narracji PiS-u o emocjonalnych problemach swoich dzieci. Ponad 80 % z nich rozpocznie naukę w przygotowanych dla nich miejscach w szkołach i w przyszłości będą konkurencją dla swoich zachodnich kolegów ze 134 innych państw, których 6- letni obywatele idą do szkoły.