NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Perspektywa negatywna

  Wczoraj wieczorem Agencja Moody’s obniżyła perspektywę ratingu kredytowego Warszawy ze stabilnej na negatywną. To niestety automatyczna konsekwencja obniżenia perspektywy dla Polski. Po prostu mamy najwyższą możliwą ocenę ratingową, równą ocenie kraju. Miasto nie może mieć oceny wyższej niż kraj, dlatego piątkowa zmiana perspektywy dla kraju niestety na nas wpływa automatycznie. Stąd zmiana perspektywy Warszawy i innych miast. TAK ZWANA DOBRA ZMIANA ;) 

 • Wyrzucić Legię z Łazienkowskiej?

  Legia nie ma swojego stadionu. Ten, który użytkuje należy do miasta. To miasto zbudowało obiekt za prawie pół miliarda złotych - i to ono powinno dyktować reguły gry!

 • Pasterze "Świętych krów warszawskich"

  Jak myślicie, ile zostało osób w Warszawie trudniących się wypasem inwentarza? Zdziwię Was, na moment pisania tego artykułu jest to 2 549 osób. Pasterze Ci mają trudną pracę, jest wykonywana społecznie, często nierozumiana i czasami niebezpieczna. Ponieważ obiekt ich wypasu, "Święte krowy warszawskie" to bardzo dzikie zwierzęta.

 • "Ratuj się kto może" zamiast "ratujmy maluchy"

  Prawie 42 000 przedszkolaków od września będzie się kształciło 
w warszawskich placówkach. Liczba robi wrażenie, ale niestety ponad 2000 trzylatków zostanie w domach, albo ich rodzice będą zmuszeni zapisać ich do prywatnych przedszkoli. To prawie dokładnie tyle, ile 6-latków nie pójdzie do szkoły. Bilans się nie spiął, a była szansa, że wszystkie maluchy w Warszawie znajdą swoje miejsce w miejskich przedszkolach. Gratulacje należą się rodzicom 6-latków, że nie wystraszyli się narracji PiS-u o emocjonalnych problemach swoich dzieci. Ponad 80 % z nich rozpocznie naukę w przygotowanych dla nich miejscach w szkołach i w przyszłości będą konkurencją dla swoich zachodnich kolegów ze 134 innych państw, których 6- letni obywatele idą do szkoły.

 • Warszawa, pierwsza wizyta w moim mieście, po pół roku.

  Urodziłam się w Warszawie, wychowałam w Libii a mieszkam w Londynie. Oto moja impresja warszawska.

 • Fashion foodowo w ŚRD/PŁd

  Kolorowo, wesoło i oryginalnie. Fashion Foodowo - zapraszam do restauracji ŚRD/PLD.

 • Dlaczego PiS chce biedniejszej Warszawy?

  Jeśli zamiarem PiS-u było wywołanie dyskusji o Warszawie i Mazowszu to należy im pogratulować. Podczas ostatniego tygodnia padło szereg argumentów, które pokazują jak szkodliwy jest to pomysł . Mówienie, że nikt na tym nie straci jest nieprawdą. Oto tylko niektóre skutki tych działań.