Zobacz, kto jest najbardziej wpływowy na Twitterze w Polsce

Fot. West.m / Flickr.com http://www.flickr.com/photos/westm/4690324380 / CC-BY http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en /
Firma zajmująca się badaniami branży PR, Burson-Marsteller opublikowała listę dziesięciu najbardziej wpływowych użytkowników Twittera w Polsce. Popularne "ćwierkanie" wyjątkowo upodobały sobie osoby z branży politycznej i dziennikarskiej.

To właśnie ta dziesiątka za pomocą 140 znaków, które mamy do dyspozycji na Twitterze, kształtuje debatę publiczną w naszym kraju. Co ciekawe, w czołówce zabrakło osób z show-biznesu, które popularnością często przewyższają laureatów tego rankingu

Lista dziesięciu najbardziej wpływowych użytkowników Twittera

- Jerzy Buzek
- Paweł Graś
- Rafał Hirsch
- Eryk Mistewicz
- Konrad Niklewicz
- Janusz Palikot
- Konrad Piasecki
- Radosław Sikorski
- Piotr Waglowski
- Łukasz Warzecha


Czemu akurat oni? Analiza ich aktywności w sieciach społecznościowych została sprowadzona do pojedynczego indeksu, dzięki któremu można opisać jak mocno dany użytkownik generuje publiczną debatę. Analizując ich aktywność firma przyznawała punkty w skali od 1 do 100.

Zobacz kto jest najpopularniejszym użytkownikiem Twittera na całym świecie


"Złota dziesiątka" pokazuje, że w Polsce najbardziej wpływową grupą są politycy, dziennikarze, blogerzy i doradcy polityczni. Jak możemy przeczytać na stronie "Gazety Prawnej", osoby te otrzymało średnio 1699 odpowiedzi, wspomniano o nich średnio 2136 razy, a ich wpisy śledziło 12480 osób.

Tweetujesz? To wiedz, że Twitter to sprzedaje


Twitter w Polsce nie jest jeszcze tak popularny, jak na Zachodzie, ale powoli uczymy się, że media społecznościowe mogą być naprawdę potężne. Sami zainteresowani do rankingu podchodzą raczej z przymrużeniem oka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...