Korwin-Mikke jednym z najbogatszych europosłów. Jest właścicielem ziemi wartej 10 mln zł

Korwin-Mikke jednym z najbogatszych europosłów. Jest już jego oświadczenie majątkowe
Korwin-Mikke jednym z najbogatszych europosłów. Jest już jego oświadczenie majątkowe Fot. Agata Grzybowska / AG
Janusz Korwin-Mikke choć przez lata był na marginesie polityki, to zdążył w tym czasie dorobić się imponującego majątku. Posiada siedem działek, a jego wszystkie nieruchomości są warte łącznie prawie 10 milionów złotych. To czyni go jednym z najbogatszych europosłów.

Na biednego nie trafiło. W oświadczeniu majątkowym europosła znajduje się informacja o posiadanych siedmiu działkach ziemi, z których najtańsza jest warta 100 tys. zł, a najdroższa prawie 5 mln zł. Sporo, a po jednej kadencji w Parlamencie Europejskim portfel Korwina-Mikkego jeszcze urośnie.
Szef Kongresu Nowej Prawicy posiada również dom o powierzchni 130 metrów kw. oraz 40-metrowe mieszkanie. Nieruchomości te są warte kolejno 800 i 350 tys. zł. Dodatkowo europoseł posiada 25 tys. zł oszczędności. Łącznie Korwin-Mikke posiada nieruchomości warte 9,7 mln złotych.

Dla porównania Dariusz Rosati w oświadczeniu majątkowym zadeklarował posiadanie dwóch samochodów, oszczędności na kwotę ponad pół miliona złotych oraz działki wartej 550 tys. zł.

O tym skąd Janusz Korwin-Mikke i jego partia mają pieniądze, pisaliśmy tutaj.

Źródło: Sejm RP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...