Warszawiacy wybrali najszczęśliwsze miejsce w mieście. Wygrała... plaża!

Plaża, Warszawa
Plaża, Warszawa Fot. Artur Witkowski
Stolica Polski to, obok Barcelony, najszczęśliwsze miasto Europy. Przeprowadzono badania i okazało się, że Warszawa tętni życiem, jest zielona i coraz piękniejsza. Które miejsca sprawiają, że czujemy się wyjątkowo dobrze? Zapytano o to samych mieszkańców.


Warszawiacy spośród dziesięciu lokalizacji mieli wybrać tę, która sprawia, że czują się szczęśliwsi. I tak, można było głosować na: Centrum Nauki Kopernik, Park Skaryszewski, Plac Zbawiciela, Pole Mokotowskie, Plaża nad Wisłą, Pałac w Wilanowie, Stadion Narodowy, Trakt Królewski, Park Fontann przy Podzamczu czy Soho Factory.
Magdalena Kicińska. Lafarge

Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem. Chcieliśmy dowiedzieć się, w których miejscach warszawiacy czują się najlepiej i są szczęśliwi. Pracujemy obecnie nad kilkoma projektami małej architektury w stolicy. Wyniki konkursu są dla nas ważną wskazówką przy wyborze ich lokalizacji.


Najwięcej głosów uczestników konkursu „Szczęśliwe Miejsca” zebrała plaża nad Wisłą (24,5% głosów), Plac Zbawiciela (12,6%), Pole Mokotowskie (12,6%) oraz Inne miejsce (16,8). Wśród innych miejsc, wskazywanych przez warszawiaków jest m.in. Park Szczęśliwicki, Moczydło i Plac Grzybowski.
Jak już wspominałem, konkurs ten jest częścią badań „Szczęśliwe Miasta”, poprzez który firma Lafarge porównuje poziom satysfakcji z życia w metropoliach świata i poznaje opinie mieszkańców na temat miejsc ich zamieszkania. Więcej o wynikach i o tym, dlaczego Warszawa to miasto marzeń przeczytacie tutaj.

Chcesz więcej stylu? Polub nas na Facebooku!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...