Wiceszef Episkopatu ostro o singlach: Ich kultura nie jest w stanie zaakceptować wierności. Normalność to rodzina

Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski krytykuje osoby będące singlami.
Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski krytykuje osoby będące singlami. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że na początku roku Episkopat postanowił znaleźć zupełnie nowy temat, którym znowu spróbuje na nowo rozpalić debatę publiczną nad Wisłą. Skoro opadły emocje wokół gender, in vitro i związków partnerskich, hierarchowie uznali, iż czas rozprawić się z "kulturą singli", która również ma zagrażać moralności Polaków.


Single nowym gender?
- Kultura singli nie jest w stanie zaakceptować wierności Komuś i życia dla Niego - ostrzega wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski na łamach najnowszego wydania tygodnika "Idziemy". Przeciwdziałanie temu zagrożeniu jeden z najbardziej wpływowych hierarchów polskiego Kościoła wymienia wśród najważniejszych wyzwań rozpoczynającego się roku.

- Chodzi o to, żeby patologie czy ludzkie nieszczęścia nie były pokazywane jako sytuacja generalna, wręcz normalna, w odniesieniu do której usiłowano by następnie stworzyć takie umocowania prawne, które by te patologie czy nieszczęścia w jakiejś mierze sankcjonowały - kontynuuje zastępca abp. Stanisława Gądeckiego.

Watykan zawiódł Polaków...
Jego zdaniem, konieczne jest też wyciszenie "niepokojów, które pojawiły się w związku z nadzwyczajnym Synodem w Rzymie jesienią 2014 roku". Za szczególnie ważne wyzwanie po tych wydarzeniach abp Marek Jędraszewski uważa "promocję dobrych małżeństw i rodzin", które polski Kościół zamierza prezentować jako "normalność".


Metropolita łódzki w najnowszym wywiadzie nie ukrywa też, że jemu i wielu jego kolegom z KEP nie podobały się ostatnie wydarzenia w Stolicy Apostolskiej. - Potrzeba wielkiej modlitwy w parafiach i w różnych innych ośrodkach życia katolickiego w Polsce w intencji rodzin i Synodu - mówi hierarcha. I sugeruje, że należy dziś zaznaczyć taką samą troskę o doktrynę Kościoła, jak ta, która przed laty towarzyszyła "niepokojom niektórych polskich biskupów związanym z tym, co działo się na Soborze".

Źródło: "Idziemy"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
WYWIAD 0 0"Upadek poczucia humoru". Andrzej Mleczko odpowiada na awanturę wokół ostatniego rysunku
0 0"Kapelani zamiast personelu". Ten lekarz stworzył grupę, która tropi patologie w szpitalach
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Samsung 0 0Jak żyć szybko i nie zwariować? Oto gadżety, które ci w tym pomogą
0 0Będzie nowe państwo w Unii Europejskiej? Tusk dał zielone światło
0 0Poruszający apel Strzembosza. Chce od premiera męskiej decyzji ws. Ziobry