Prezydent poleci do Tunezji, by uczcić ofiary zamachu w Muzeum Bardo

Prezydent zapowiedział, że w niedzielę weźmie udział w marszu solidarności w Tunisie.
Prezydent zapowiedział, że w niedzielę weźmie udział w marszu solidarności w Tunisie. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział w marszu upamiętniającym ofiary zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie, do którego doszło w zeszłym tygodniu. W ataku terrorystycznym zginęły 23 osoby.


Jak podała Kancelaria Prezydenta, swoją obecność w tunezyjskiej stolicy zapowiedzieli też inny europejscy przywódcy. Na antenie Polskiego Radia Komorowski mówił o inicjatywie jako o "marszu solidarności z ofiarami oraz wszystkimi zwalczającymi zjawisko terroryzmu".

Do zamachu na tunezyjskie muzeum doszło 18 marca. Terroryści próbowali wtargnąć najpierw do budynku parlamentu, który sąsiaduje z Muzeum Bardo. Deputowani dyskutowali akurat o walce z terroryzmem. Następnie napastnicy skierowali się do muzeum, gdzie dokonali zamachu.

Wśród ofiar było trzech Polaków, obywatele Japonii, Włoch, Kolumbii, Hiszpanii, Australii i Francji, a także dwóch Tunezyjczyków. W trakcie akcji policyjnej w Muzeum Bardo zginął jeden funkcjonariusz. Uwolniono wszystkich zakładników.

W niedzielę w Tunisie Komorowski potępi terroryzm, choć po zamachu na paryską redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo", którego dokonali islamscy ekstremiści w styczniu br., prezydenta zabrakło na podobnym marszu ulicami Paryża. Uczestniczyło w nim wówczas wiele głów państw; francuską stolicą szli też przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz premier Ewa Kopacz.


Źródło: Polskie Radio
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...