Pokaż mi swojego Twittera, a powiem ci kim jesteś? Duda w starych wpisach o homopropagandzie i lemingach

Andrzej Duda i jego archiwalne wpisy. Kandydat PiS o homopropagandzie i lemingach.
Andrzej Duda i jego archiwalne wpisy. Kandydat PiS o homopropagandzie i lemingach. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Homoseksualizm jako anomalia, panikujące lemingi czy związki partnerskie jako temat zupełnie poboczny – to tylko kilka z długiej listy wpisów Andrzeja Dudy wyciągniętych z twitterowego archiwum. Platforma bombarduje media społecznościowe kompromitującymi postami, a obrońcy kandydata PiS przekonują, że sami sobie tym szkodzą. Sam kandydat? Na razie milczy.


Prawdziwa twarz kandydata?
Aktywność kandydata PiS w mediach społecznościowych nie jest stricte wyborczym zagraniem. Na Twitterze obecny jest od dawna, a owa "popularność" po raz pierwszy może mu zaszkodzić. „Sztabowcy sporo pokasowali, ale w internetach nic nie ginie” - pisze na Twitterze popularny PopPolityk. To prawda, w Sieci nic nie ginie, a archiwalne „złote myśli” kandydata Prawa i Sprawiedliwości z lat 2011-2013 wywołują zdziwienie.
Czytamy w nich m.in. o homopropagandzie (co szczególnie warto zapamiętać w odniesieniu do ostatniego poparcia Krystiana Legierskiego), lemingach, którym nie przeszkadza „smród palonego futra”, trotylu czy posłance Pawłowicz, która „reprezentuje 80 proc. Polaków”.
Duda może mieć kłopoty
Kilkustronicowa lektura pochłania wszystkich, głównie polityków PO, którzy udowadniają, że Andrzejowi Dudzie – wbrew pozorom – daleko do owego dialogu, o którym w swojej kampanii tak często mówi.
Prawica się oburza i stara się odbijać piłeczkę. „Jeśli ktoś myśli, że tymi tweetami zaszkodzi Dudzie jest w błędzie” - czytamy wśród zwolenników kandydata PiS. Nie do końca. Z Twittera korzysta wprawdzie tylko nieliczny procent najbardziej zaangażowanych wyborców.

Przed nami jednak jeszcze cały tydzień kampanii i nie trudno się domyśleć, że wpisy (odpowiednio przedstawiane jako „prawdziwa twarz kandydata PiS”) szybko wyjdą poza jego ramy. Andrzej Duda powinien zatem szybko obmyślać strategię na to, ja sprawnie politycznie wybrnąć z owej „homopropagandy” i innych archiwalnych złotych myśli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...