Ruch Kontroli Wyborów pisze opasły poradnik i ostrzega przed urnami z podwójnym dnem

Ruch Kontroli Wyborów twierdzi, że wybory są fałszowane. Przygotował poradnik, który pomoże wykryć oszustwa.
Ruch Kontroli Wyborów twierdzi, że wybory są fałszowane. Przygotował poradnik, który pomoże wykryć oszustwa. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Solidarni 2010, klub Ronina i Krucjata Różańcowa, czyli Ruch Kontroli Wyborów stworzył nowy poradnik przeciwko fałszerstwom i nieprawidłowościom w trakcie niedzielnych wyborów. To osobliwe kompendium ma kilkadziesiąt stron i poucza, jak sprawdzić, czy urna nie ma podwójnego dna, albo jak nie dać się nabrać na "niepełnosprawnego".

Poradnik ma dwie wersje - do druku i do oglądania na ekranie. Autorzy nie owijają w bawełnę i piszą, że poradnik powstał, ponieważ "fałszowanie wyborów jest faktem". Mąż stanu stojący na straży uczciwych wyborów powinien być dobrze wyposażony, np. w aparat i inne narzędzia do rejestracji obrazu i dźwięku. Musi być też czujny, mieć oczy dookoła głowy, a przepisy mieć w małym palcu.

Autorzy wyczulają obserwatorów na sztuczki, których może użyć komisja, żeby zmylić ich czujność i sfałszować wyniki głosowania. Lista jest długa, można np. dopisać zmarłą osobę do listy i podszyć się pod nią, ukrywać dodatkowe karty do głosowania, podmienić urnę na taką z podwójnym dnem.

Środowisko związane z ruchem Solidarni 2010 uważa, że należy też uważać na tych, którzy wyłudzili pełnomocnictwa od osób chorych i niepełnosprawnych. Ostrzegają również przed sytuacjami, które wprowadzają w lokalu wyborczym zamieszanie. Taka atmosfera szczególnie sprzyja fałszerstwom. Można wówczas, jak twierdzą, niepostrzeżenie dopisać drugi krzyżyk na czyjejś karcie, a tym samym głos unieważnić.


Źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...