List wyborców Platformy: Wkurzyliście ludzi i ciągle nie wiecie, dlaczego. Powiemy wam

List wyborców Platformy: Wkurzyliście ludzi i ciągle nie wiecie, dlaczego. Powiemy Wam
List wyborców Platformy: Wkurzyliście ludzi i ciągle nie wiecie, dlaczego. Powiemy Wam Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
To już trzeci dzień od porażki Komorowskiego, a Wy, biedni politycy PO, nadal nie wiecie czemu tak się stało, a nie inaczej. Joanna Mucha coś mówi o komunikacji, jakiś "biedny" doradca Prezydenta bredzi coś o plakatach. Ułatwię wam. Nikt by Wam nie zrobił takiej kampanii, takich spotów, takich ulotek, które by dały Wam zwycięstwo. To było niemożliwe. Bo Wy wkurzyliście ludzi. Pisze do was, bo wy nie rozumiecie i chyba nie jesteście w stanie zrozumieć, co zniechęciło do Was młodych ludzi. No, ale po kolei.

Walka do końca
Mam 34 lata, wyższe wykształcenie i urodziłem się w Warszawie, mieszkam na Ursynowie i jakby na to nie patrzeć, jestem typowym waszym wyborcą. Jeszcze.

Do samego końca wspierałem Bronisława Komorowskiego, tam gdzie Was nie było, czyli w internecie. Było bardzo ciężko odpierać argumenty przeciwko, już wtedy wiedziałem, że to ostatni raz, że jak będę was wspierał w październiku, to się skompromituje, bo na dzień dzisiejszy, nie da Was się bronić. Cała moja kampania poparcia dla Bronka skończyła się tylko dwoma banami. Wymowne, jak bardzo dla was ważny jest internet to fakt, że od piątku wasz profil na FB milczy. Dosłownie ręce same zbierają się do braw.

Jesteście w szoku, niedowierzanie, nie przewidzieliście tego? Uważacie, że to czerwona kartka dla Was. Powiem Wam, że tych żółtych kartek dostaliście sporo. Skoro Donald Tusk wyjechał, to Wam podpowiem, dwie żółte to jedna czerwona. Pierwszą dostaliście już ponad rok temu, jak odbyło się referendum w Warszawie. Dla mnie, jako Warszawiaka z krwi i kości, było to dość dziwne, Hanka w porównaniu z innymi prezydentami po 89. jest najlepszym, który rządzi Warszawą. A tutaj wystarczy dość prosty powód, czyli podwyżka biletów i bez problemu ludzie zebrali podpisy. Szybciej i więcej niż ktokolwiek to mógł przewidzieć. Wy, oczywiście zbagatelizowaliście to, chociaż to miało miejsce w bastionie PO. Bo Hanka to taka Platforma w pigułce – z jednej strony Stadiony, wyremontowana Puławska, dużo inwestycji, rozpoczęta druga linia, ale z drugiej strony te buta, arogancja i te wszystkie grzechy, które są w dużej polityce, w Waszym wykonaniu.

Czy ktoś coś robił?
Czas leciał, a Wy nic nie robiliście. Ja się dziwiłem tylko, że coraz więcej osób, które uważałem za mocnych przeciwników PiS, nagle zaczęli mówić, że nigdy nie zagłosują na PO. Bo jesteście oderwani od rzeczywistości, totalnie. Nie zauważyliście, że taki "pudelek" obrócił się przeciwko wam, na takie Demotywatory nie macie po co wchodzić, bo tam was nienawidzą. A jakbyście tego nie wiedzieli, to właśnie tam, na FB, Twitterze Polacy wyładowują swoją złość na was. Chyba nie zdajecie sobie sprawy, jaką furorę zrobiło zdjęcie na Demotach i Kwejkach, na którym była pokazana "suflerka" Prezydenta wraz z Joanną z pod krzyża. W ciągu jednego dnia wyszło, że PO manipuluje wyborcami i cała afera z krzyżem to była ściema. Ta Pani, albo jest osoba o bardzo małym rozumku i nie zorientowała się, że wszystko wrzucone do internetu tam zostaje, albo była pewna, że wystarczy postraszyć PiS i wygrana w kieszeni. Wyszło na to, że ludzie zaczęli się Was bać.
A nie łudźcie się, do października nie odzyskacie internetu. Tu jest 8 lat zaniedbań i tym internetem rządzą Kukizowcy i wyznawcy Korwina.


Nie zorientowaliście się, że jest pokolenie, które nie ogląda TV i nie ma TV w domu. Myśleliście, że jak wyślecie Komorowskiego do Kuby Wojewódzkiego to coś Wam to da? To trafiło tylko do przekonanych i część ludzi zbulwersowało się taką chamską "ustawką" i Wam zrobili na złość. Pierwsza lekcja dla Was. Dzisiaj TVN jest passe. Wiecie czemu Wam debaty nie pomogły? Bo ludzie mają YouTube i tam mogą sobie wszystko sprawdzić i wymienić w komentarzach swoimi spostrzeżeniami. Telewizja już nic nie znaczy, bo serwuje takie programy, które urągają mojej inteligencji. Jak ja mam do wyboru między śpiewającymi dzieciakami a grubasem skaczącym do wody, to dochodzimy do sytuacji, gdzie serial "Ranczo" to wybitnie inteligentny program dla ludzi wykształconych. No, ale Wy myśleliście, że debaty załatwią sprawę.

Nic nie rozumiecie
Bardzo bym chciał, żeby ktoś "źle podpowiedział" Komorowskiemu z tym referendum, bo jak Prezydent sam na to wpadł, to może dobrze, że go nie wybraliśmy. Nie kumacie, że jakby była możliwość skreślenia "sarny z krzesłem" to Ona by dostała podobny wynik jak Kukiz.

SKANDALEM jest fakt, że 8 lat zajęło wam dojście do wniosku, że można zapytać ludzi, czy w konflikcie obywatel vs urzędnik wygrywa obywatel, jak są niejasności. Już nieważne, że to jest tak, jakbyście pytali ludzi, czy chcą mieć słoneczną pogodę cały rok. Wy nie kumacie, że to było jedno z waszych haseł 8 lat temu, że tak ludzie sobie wyobrażali Platformę Obywatelską, że właśnie takie sprawy załatwi na początku, a nie dwa tygodnie przed drugą turą.

Myśleliście, że spadek bezrobocia i wzrost PKB załatwi reelekcję Komorowskiego? To Wam napiszę, jak to wygląda. Gdyby Pani Kopacz,przejechała się do takiej Polski Powiatowej, np. do takiego Brzegu, to pewnie byłaby w szoku, ile w tym mieście jest Biedronek, Małpek i innych Żabek. W takich Dolicach, gdzie mieszka 2000 osób też postawiono Biedronkę. PKB rośnie? Rośnie, bo to idealna miejsce i podobne jemu do "dojenia" tych, co dostają kasę od rodziny z zagranicy. Bezrobocie spada? Spada, młodzi po studiach mogą realizować swoje kariery na kasie w dyskoncie. W Polsce ludzie kończą studia i zamiast projektować samochody, skręcają je z gotowych komponentów.

Nowe pokolenie
Polska bardzo się zmieniła przez ostatnie 5 lat. Teraz fakt, że ktoś obalał komunizm jest tak samo ważny, jak uczestnictwo w Bitwie pod Grunwaldem. Ułatwię Wam – są ludzie, którzy się urodzili po 89., innej Polski nie kojarzą, PRL to oni widzieli w filmach i serialach Barei. Oni właśnie zagłosowali na Dudę. To są właśnie ci, którzy siedzą w internecie i są od was odgrodzeni murem. To właśnie Oni odsłuchiwali jak Bieńkowska mówi, że tylko idiota albo złodziej pracuje za 6 tyś. zł. A właśnie, Bieńkowska nadal jest w PO?

Zrozumcie, że ludzi nagranych na taśmach w "Sowa i Przyjaciele " już dawno nie powinno być w PO. A nie czekanie na koniec śledztwa i tak dalej. Sorry, taki mamy klimat polityczny. Przypomnę Wam, że właśnie to Was 8 lat temu różniło od PiS, dzięki temu, że obiecywaliście, że czegoś takiego nie będzie miało miejsca, wygraliście wtedy wybory. Widać, nauka poszła w las. Po I turze, patrzę Sienkiewicz wychodzi z radia, jako polityk PO. Gratuluje, oby tak dalej. Posłów z "Afery Madryckiej" już dawno nie ma w PiS.

Już przegraliście
Chciałbym napisać coś pocieszającego, coś, co by dało jakąś nadzieję. Wy już przegraliście w październiku, możecie tylko minimalizować różnice w przegranej i modlić się, żeby PSL się od Was się nie odwrócił. Pozdrawiam posła Kłopotka. Przed wami wiele trudnych decyzji – taka jak referendum. Podpowiem Wam, że oba rozwiązania są dla Was fatalne. Jak się odbędzie, albo zrezygnujecie z niego, to i tak to będzie woda na młyn dla waszych przeciwników. Nie próbujcie nagle realizować wszystkich obietnic, bo to i tak Was pogrąży. Musicie przeprosić wyborców, mnie i innych, którzy są Wami rozczarowani na maksa i liczyć na to, że się "Prezes" jakoś wyłoży. Wasza polityka do poniedziałku polegała na tym, że jak Wy nie czuliście oddechu PiS na plecach, to nic nie robiliście. Ile to było nowych otwarć w PO?

Ja idę w niedzielę na Torwar, bo jedynym ratunkiem dla Was, jest to, że powstanie jakaś alternatywa dla rozczarowanych PO, ale nie chcących powrotu PiS do władzy. Straszenie PiS już Wam nie pomoże. Ludzi bardziej wkurza, że jak Wy objadacie się ośmiorniczkami, popijanymi drogim winem, inni nie mają nadziei ani pomysłu na jutro.

Mam nadzieję, że wyciągniecie wnioski, bo właśnie ktoś je Wam podał na tacy.

PS. Pozdrawiam Miśka Kamińskiego i innych sztabowców, którzy doprowadzili do tego, że ludzie w niedzielę z bólem ręki stawiali krzyżyk na Komorowskiego. Taką opinię usłyszałem od bardzo wielu znajomych.

Wasi wyborcy

Przeczytaj też, dlaczego PO nie zrozumiała absolutnie nic z tego listu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...