PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

Putin wkrótce odwiedzi Mediolan. Włosi otwarcie apelują o ocieplenie relacji między Rosją a Unią Europejską

10 czerwca Władimir Putin odwiedzi Mediolan. Włosi apelują o polepszenie relacji między Rosją, a Unią Europejską.
10 czerwca Władimir Putin odwiedzi Mediolan. Włosi apelują o polepszenie relacji między Rosją, a Unią Europejską. Fot. Drop of Light / Shutterstock.com
Na arenie międzynarodowej widzimy wyraźne ocieplenie stosunków między Rosją a Włochami. Ministrowie spraw zagranicznych obu państw uznali, że ich relacje są dobre i należy dołożyć wszelkich starań, aby dalej je rozwijać. Siergiej Ławrow przekonywał, że udało się wypracować stabilne partnerstwo, czego dowodem jest wizyta Władimira Putina na Expo w Mediolanie już 10 czerwca.


Wizyta ta ma być doskonałą okazją do dialogu i dalszego budowania przyjaznej relacji. Włoski minister przekonywał również, że należy ocieplić stosunki Rosji z Unią Europejską i zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby tak się stało. Zdaniem polityka, UE powinna myśleć o przyszłości, a w związku z tym – dążyć do współpracy.

Rosja pomaga walczyć z przemytem imigrantów
Na razie jednak Ławrow zadeklarował wsparcie Włochów w walce z przemytem nielegalnych imigrantów z Libii. Jedyne obawy, jakie w związku z tą sprawą ma dotyczą łodzi i statków, które miałyby być rekwirowane przemytnikom. – Co ma się z nimi stać? – pytał szef rosyjskiej dyplomacji.

Ławrow zastanawiał się również, przed jaką jurysdykcją należy postawić imigrantów. – Dyskusje w ONZ zostały zawieszone, ponieważ przedstawiciele UE prowadzą konsultacje z legalnymi władzami libijskimi, by otrzymać mandat do działania nie tylko na otwartym morzu, ale także na wodach terytorialnych i na wybrzeżach kontrolowanych przez nieuznawane grupy – mówił.


Niemiecki biznes również za Putinem
Włochy to nie pierwsze państwo, które otwarcie przyznaje się do wsparcia Władimira Putina. Głos w tej sprawie zabrali ostatnio również przedstawiciele niemieckiego biznesu, którzy otwarcie zaapelowali do unijnych władz, aby prezydent Federacji Rosyjskiej został ponownie zaproszony na szczyt G7, który odbędzi się 7 czerwca w Niemczech. Przypomnijmy, że w 2014 roku, po agresji na Krym przywódcy unijni zdecydowali o wykluczeniu Putina ze spotkań w tej grupie.

Źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"