Mobilizacja na wyjazdowym klubie PO w Jachrance. Chcą pokazać, że w partii nie ma tarć i kłótni

Fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
Głównym celem PO jest teraz odzyskanie wyborców, którzy w ostatnich tygodniach odwrócili się od ugrupowania – mówił przed wyjazdem do podwarszawskiej Jachranki Rafał Grupiński, szef klubu parlamentarnego PO. Premier mówiła o pełnej mobilizacji. Inni politycy – o zwarciu szyków i pokazaniu jedności partii. – Platforma musi pokazać, że nie ma w partii wewnętrznych tarć, kłótni i rozrachunków – słychać było w kuluarach.


 Ewa Kopacz zapewniała jeszcze w poniedziałek, że na posiedzeniu klubu będzie miała miejsce "szczera przyjacielska rozmowa, a nie ścinanie głów". – Gwarantuję, że rozjedziemy się po klubie gotowi do walki październikowej, przed następnymi wyborami – powiedziała premier. Spekulowano, że w Jachrance Ewa Kopacz przedstawi nowego szefa sztabu wyborczego PO.

– Jaki jest klimat? Czy pani premier jest wściekła i groźna? – takie pytanie padło w Faktach po Faktach pod adresem Marcina Święcickiego, który był w Jachrance. – Nie. pani premier wygłosiła znakomite przemówienie, które zmobilizowało wszystkich do większej pracy. Nie będziemy robili polowań na czarownice. Przedstawimy nową ofertę programową – odpowiedział. Dodał, że w tej chwili nie ma żadnych planów odnowienia władz partii. – Po wyborach odbędzie się zjazd partii, który będzie o tym debatował – powiedział.

Podczas posiedzenia klubu PO dyskutowane miały też plany legislacyjne na najbliższy czas. Według Grupińskiego najważniejsze do uchwalenia w Sejmie to ustawy dotyczące m.in. in vitro, nieodpłatnej pomocy prawnej, prezydencki projekt zmian w ordynacji podatkowej, a także projekt ustawy dotyczący pierwszej pracy dla młodych.


Jak pisaliśmy kilka dni temu, w najbliższych tygodniach rząd chce szybko przyjąć ustawy, które mogłyby zjednać jej młodych – m.in. o dofinansowaniu zatrudnienia 100 tys. absolwentów, świadczeniach rodzinnych i wsparciu innowacyjnych firm. Przed wakacjami ma zostać również uchwalona ustawa o darmowych poradach prawnych dla najuboższych.

Źródło:gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun