Kidawa-Błońska: Z Jarosławem Kaczyńskim na czele PiS nie wygra wyborów parlamentarnych

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska ocenia kandydaturę Beaty Szydło na premiera. "Nie jestem przekonana czy byłaby dobrym premierem" - mówi.
Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska ocenia kandydaturę Beaty Szydło na premiera. "Nie jestem przekonana czy byłaby dobrym premierem" - mówi. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że Jarosław Kaczyński nie jest dla Prawa i Sprawiedliwości wartością dodaną, a pogłoski o nominacji Beaty Szydło na premiera pokazują, że politycy partii w końcu zdali sobie z tego sprawę.


– To bardzo ciekawe, że w PiS zauważono, że z Jarosławem Kaczyńskim już nie można wygrywać. Szuka się więc nowych twarzy – mówiła w sobotnim programie „Wstajesz i Wiesz”. Rzeczniczka rządu przyznała również, że zmiana pokoleniowa, o której w polityce ostatnio tak wiele się mówi, następuje nawet w szeregach największej partii opozycyjnej.

Premier Szydło?
Zdaniem Kidawy-Błońskiej, Beata Szydło w kampanii udowodniła, że jest osobą spokojną, opanowaną i merytoryczną. Docenia jej umiejętności, choć wielokrotnie – jako posłanki – nie zgadzały się ze sobą. Mimo to, nie jest przekonana, że wiceszefowa PiS to najlepsza kandydatura. – Nie wiem, czy byłaby dobrym premierem – mówiła na antenie TVN24.

O tym, że Beata Szydło miałaby być twarzą kampanii parlamentarnej Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie kandydatką tej partii na premiera od kilku dni mówi się coraz częściej. Wielu przekonuje, że duet: Duda – prezydent i Szydło – premier to dla PiS najlepsze rozwiązanie na wygranie najbliższych wyborów. Wiceszefowa partii dała się poznać jako sprawny, dobrze zorganizowany i skuteczny polityk. Dzięki kampanii sama zyskała niemałą popularność, co w walce o Sejm z pewnością jej pomoże.
Andrzej Duda

Łączy w sobie takie bardzo dobre cechy i w sytuacji, kiedy trzeba naprawiać państwo, ale naprawiać państwo właśnie z uwzględnieniem potrzeb społecznych(...). Byłaby właściwą osobą na właściwym miejscu. Czytaj więcej

W piątek na antenie Radia Kraków poparcie dla takiego pomysłu wyraził także prezydent elekt Andrzej Duda. – Jestem przekonany, że byłaby dobrym kandydatem i doskonale by sobie poradziła – mówił. Sama Beata Szydło, pytana o to czy widzi siebie w roli premiera, przekonuje, że zawsze "stara się pracować i wykonywać zadania, które są jej powierzone”. Wyraźnie podkreśla jednak, że ostateczną decyzję w sprawie dowodzenia partią podejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wywiad Jakiego pokazał, czego muszą bać się politycy PiS. Dorasta elektorat, który może ich zmieść
WYWIAD 0 0"To kwestia dobrego wychowania". Mamadou Diouf tłumaczy prezydentowi niestosowność jego "żartu"
FELIETON 0 0Dlaczego PiS zajmuje się seksem? Nie chodzi o prywatną obsesję, ale o coś innego...
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje