Chcą zbudować pierwsze w Polsce delfinarium. W Mszczonowie, 400 km od Bałtyku

Delfinariów na świecie jest dużo, ale tylko tylko trzy ośrodki z delfinoterapią
Delfinariów na świecie jest dużo, ale tylko tylko trzy ośrodki z delfinoterapią Fot. Shutterstock
Tylko trzy ośrodki na świecie prowadzą delfinoterapię – w USA i na Ukrainie. Oddalony o 50 km od Warszawy Mszczonów chce być czwartym. Rozpoczęła się już procedura wydawania decyzji środowiskowej, inwestor już gromadzi dokumenty, a miasto ma aspiracje, by stać się uzdrowiskiem.

”Budowa delfinarium w Mszczonowie okazałaby się zapewne żyłą złota dla miasta” – pisze portal mszczonów24h.pl. Dziś miasto słynie z term, a delfinarium miałoby powstać tuż obok – na kilku działkach. Dzięki niemu powstałoby kilkaset nowych miejsc pracy. Inwestorem jest Mazowieckie Centrum Edukacji i Ochrony Mórz Sp. z o.o.

Delfiny, a także ich opiekunowie, miałyby przyjechać z Ukrainy, która ma duże doświadczenie w delfinoterapii wskazanej m.in. dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa, ADHD, nerwicami.

Budowa wciąż jednak jest w sferze planów i przygotowywania dokumentów. Kiedy się rozpocznie, inwestor nie informuje. Komentarze nie są jednak pochlebne. ”Orlik, delfinarium, aquapark wypasiona fontanna w każdej wsi no i Bierdonka! Koniecznie! W zamian zlikwidować szkoły, przychodnie lekarskie, szpitale, domy opieki, połączenia kolejowe i autobusowe no i zakłady pracy” – napisał jeden z internautów. Albo inny komentarz: ”Jeszcze niech zbudują lotnisko, port morski, kosmodrom i stadion. Nie można powiedzieć tym kolejnym dyletantom że pieniądze można wydac np. na mieszkania socjalne, dopłaty dla mieszkań dla młodych (inne niz MdM), drogi, mosty, szkoły czy szpitale?”.

W Mszczonowie ma powstać również Park of Poland – pierwszy na tak dużą skale park rozrywki w kraju. To również wciąż w sferze planów.

Źródło:Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...