„Grupa Wyszehradzka rozpadła się” – czeska prasa ostro o stanowisku Polski na głosowaniu ws. przyjęcia uchodźców

„Grupa Wyszehradzka rozpadła się” – czeska prasa ostro o stanowisku Polski na głosowaniu ws. przyjęcia uchodźców
„Grupa Wyszehradzka rozpadła się” – czeska prasa ostro o stanowisku Polski na głosowaniu ws. przyjęcia uchodźców Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Czescy dziennikarze nie zostawiają suchej nitki na Polsce. Ich zdaniem nasi rządzący zawiedli całą Grupę Wyszehradzką, głosując wbrew jej stanowisku w sprawie rozlokowania kwot uchodźców w Europie, na wtorkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli.


„Polacy, którzy, jeszcze w ubiegłym tygodniu zajmowali wraz z Czechami, Słowacją i Węgrami wspólne stanowisko w sprawie kwot, wczoraj zagłosowali inaczej i Grupa Wyszehradzka rozpadła się” – piszą „Lidove noviny”.

„Lidove noviny” dodają także, że wyniki wtorkowego głosowania to „porażka czeskiej polityki”, natomiast dziennik „Pravo” stwierdza, że są one wyrazem bezradności ze strony Unii Europejskiej. Z kolei zaś „Mlada Fronta Dnes” podkreśla, że gorycz porażki w głosowaniu pogłębia stanowisko jakie w tej sprawie zajęła strona polska.

„Hospodarskie noviny” dopatrują się w decyzji rządu polskiego chęci utrzymania dobrych relacji z Niemcami.

Czeski minister Milan Chovanec potraktował wczorajsze głosowanie jako złą wróżbę dla Grupy Wyszehradzkiej. – Obawiam się, że od teraz to V3 – napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że na wtorkowym głosowaniu ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli, polska minister Teresa Piotrowska, opowiedziała się za podziałem 120 tys. uchodźców. Byliśmy jedynym krajem Grupy Wyszehradzkiej, który zagłosował w ten sposób. Wielu polskich internautów uważa to za zdradę. Dyskusja w internecie rozgorzała na dobre.


Źródło: Dziennik

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...