Repatrianci zamiast uchodźców. Władze Kraśnika odmawiają wojewodzie

Burmistrz Kraśnika nie chce uchodźców
Burmistrz Kraśnika nie chce uchodźców Fot. Screen / krasnik.eu
Uchodźcy nie mogą szukać schronienia w lubelskiej gminie – Kraśnik nie znajdzie dla nich miejsca. Jak informuje burmistrz miasta, Mirosław Włodarczyk uważa, że jego "prawnym obowiązkiem" jest zaspokajanie potrzeb kraśnickich rodzin. W ten sposób odpowiedział na apel wojewody lubelskiego.


Kraśnik nie dysponuje możliwością przyjęcia, zakwaterowania i wyżywienia grupy ponad 50 uchodźców – powiedział Włodarczyk. I zwrócił się do wojewody słowami: Mam nadzieję, że nie jest Pana intencją wysiedlenie z tego budynku kraśnickich rodzin z dziećmi w celu zakwaterowania tam islamskich uchodźców. Nigdy bym na to nie pozwolił!
Burmistrz chce skupić się na udzielaniu pomocy stałym mieszkańcom. Najważniejsze są dla niego zapewnienie im bezpieczeństwa, zaspokojenie potrzeb prorodzinnych i społecznych. – W mojej ocenie naszym moralnym obowiązkiem jako Polaków jest umożliwienie jak najszybszego powrotu do kraju potomkom polskich patriotów przymusowo wywiezionych do dawnych republik sowieckich – dodał.

Źródło: Eska Info

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ