"Menel rzucił się na Macierewicza". Prawica tropi próbę ataku na polityka PiS

Antoni Macierewicz stał się obiektem ataków? Tak pokazuje to Twitter.
Antoni Macierewicz stał się obiektem ataków? Tak pokazuje to Twitter. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta; twitter.com/michalgornicki
Na warszawskim Krakowskim Przedmieściu odbyło się przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Minęło wczoraj 5,5 roku od tragedii pod Smoleńskiem. Kiedy Jarosław Kaczyński i Antonii Macierewicz zmierzali do samochodów, z tłumu wyskoczył mężczyzna.


Twitter szaleje
Jak podają internauci na Twitterze, od razu zareagowały odpowiednie służby i odciągnęły mężczyznę do Macierewicza. Doszło jednak do kontaktu fizycznego. Zaczęto apelować o wzmocnienie ochrony. Pojawiły się głosy, że stało się to z powodu „nagonki medialnej”. O incydencie mogliśmy przeczytać nawet artykuł wpolityce.pl, niestety z niewyjaśnionych przyczyn już zniknął.
Są wątpliwości
Emocje wśród świadków zdarzenia są ogromne. Nie jest jednak do końca pewne, czy uzasadnione. Jedna z osób, które uczestniczą w dyskusji napisała – Dzwoniłem do znajomego z tej służby ochrony marszu pamięci, podobno gość wziął AM za fraki i krzyknął „w górę ministra!” – na prośbę o dalsze wyjaśnienia, mężczyzna odpisał – Właśnie wypytywałem go, powiedział, że nie było w tym aktu agresji. Coś tu się nie zgadza z ogólnym przekazem…

Coraz ostrzej
Ostatnio Antonii Macierewicz coraz częściej pojawia się w mediach. Pisaliśmy w naTemat o jego słowach, które padły podczas wizyty w USA. Były wiceminister obrony wyraźnie sugerował, że Donald Tusk jest agentem Stasi, czyli brutalnej służby komunistycznej NRD. Wyjaśniał też, dlaczego Andrzej Duda nie opublikował aneksu do raportu o likwidacji WSI. Apelował o cierpliwość.

Po tych sugestiach pojawiło się wiele głosów zdecydowanie negatywnych w kierunku Macierewicza. W PiS oceniają krytykę pod jego adresem, jako „język nienawiści i pogardy”. Podobnie widzą do użytkownicy Twittera, którzy zdarzenie z Krakowskiego Przedmieścia z góry uznali za atak.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"