Wanda Nowicka poskarżyła się: narodowcy hulają po gabinetach. Szybko poczuli się w Sejmie jak u siebie?

Wanda Nowicka ostrzega przed narodowcami - jej zdaniem panoszą się po Sejmie.
Wanda Nowicka ostrzega przed narodowcami - jej zdaniem panoszą się po Sejmie. Fot. Małgorzata Gendłek / Agencja Gazeta
Wanda Nowicka poinformowała na antenie SuperStacji, że do jej sejmowego gabinetu próbowali wtargnąć narodowcy z Krzysztofem Bosakiem na czele. Ustępująca wicemarszałek Sejmu nie kryła, co myśli o incydencie. – Jeżeli takie zwyczaje mają panować w nowym Sejmie, że narodowcy hulają po gabinetach i wchodzą, gdzie im się podoba, to nie są zmiany na lepsze – stwierdziła.

– Doszło do powiedziałabym szokującego incydentu w Sejmie, z którym nie miałam do czynienia przez 4 lata. Grupa trzech młodych mężczyzn pod wodzą pana Krzysztofa Bosaka wtargnęła do mojego gabinetu – relacjonowała zbulwersowana sytuacją Wanda Nowicka.

Zdaniem wicemarszałek, gdyby nie jej pracownicy, czterech narodowców, wśród których był Krzysztof Bosak, najpewniej sforsowałaby drzwi jej gabinetu. –Gdyby nie fakt, że na ich drodze stanęli pracownicy mojego sekretariatu, a także remont w pokoju, to oni weszliby – skwitowała.

Co na to bohaterowie zajścia? Do sprawy zdążył odnieść się Krzysztof Bosak, który mimo tego, że wycofał się ze startu z list Pawła Kukiza, to teraz skwapliwie pomaga klubowi muzyka i jest widywany na sejmowych korytarzach. Pojawiły się nawet doniesienia o tym, że może zostać dyrektorem klubu Kukiza. Bosak nieco inaczej relacjonuje sejmowe wydarzenia. Jego zdaniem, nic wielkiego się nie stało, a on razem z kolegami po prostu oglądał parlamentarne wnętrza.


– Jedyna rzecz, którą w tym zakresie możemy zrobić, to rozmawiać z Kancelarią Sejmu, aby ta dopilnowała terminowego opuszczenia wszystkich pomieszczeń przez przedstawicieli lewicy. Jeżeli lewica będzie się opierać, to żeby wykorzystać Straż Marszałkowską, aby ten budynek przedstawiciele lewicy jak najszybciej opuścili - powiedział dziennikarzom "Superstacji" Bosak.

Źródło: Superstacja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...