Właścicielka salonu spa aresztowana za rasistowski wpis na Facebooku. "Nie przyjmujemy rezerwacji od muzułmanów"

Brytyjka zatrzymana za rasistowski wpis
Brytyjka zatrzymana za rasistowski wpis Fot. Pixabay.com
43 – letnia Brytyjka, właścicielka salonu spa "Blinks of Bicester " naruszyła zdaniem policji jeden z artykułów Ustawy o Porządku Publicznym, który zakazuje "siania mowy nienawiści". Podstawą jej zatrzymania był wpis na Facebooku.


Brytyjka napisała na popularnym serwisie społecznościowym, że od tej pory jej salon nie przyjmie rezerwacji od żadnego muzułmanina, nawet jeśli posiada on brytyjski paszport. Kobieta przekonuje, że do tej decyzji skłoniły ją niedawne zamachy w Paryżu. "Przepraszam ale to czas bym postawiła swoją ojczyznę na pierwszym miejscu" - wyjaśniała we wpisie. Kobieta została aresztowana w Bicester (Oxfordshire)na podstawie zgłoszeń o zamieszczeniu przez nią "nielegalnego komentarza".

Wielu muzułmanów stara się wyraźnie odcinać od dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za zamachy. Ostatni zamach w Paryżu zaostrzył jednak spory dotyczące migrantów. W naTemat pisaliśmy ostatnio o studencie z Londynu, który stanął w obronie uchodźców, umieszczając wpis na Twitterze. – Do tych, którzy winią za ataki w Paryżu uchodźców: Czy nie widzicie, że ci uchodźcy właśnie przed tym uciekają? – napisał. Jego komentarz szybko zaczął krążyć po sieci jako odpowiedź na głosy tych, którzy atak terrorystyczny traktują jako argument w dyskusji o migrantach.

Źródło: The Telegraph
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...