Kup znaczek z prof. Bartoszewskim i wyślij życzenia świąteczne dla PiS

Znaczek pojawi się w sprzedaży 25 listopada
Znaczek pojawi się w sprzedaży 25 listopada Fot. Screen/Facebook/ Życzenia świąteczne dla PiS
25 listopada Poczta Polska wprowadza do obiegu 300 tysięcy znaczków upamiętniających prof. Władysława Bartoszewskiego. I właśnie z tej okazji jeden z internautów wymyślił happening. By kupić znaczek (cena 1,75 zł), nakleić na świąteczną kartkę i wysłać z życzeniami do PiS. Tylko drobna uwaga od pomysłodawcy: ”Wszyscy, którzy chcecie pisać źle, po prostu nic nie piszcie”.

Akcja jest bardzo świeża, ale już rozchodzi się po sieci. Ma być przeprowadzona w pozytywnym duchu. Dlatego Radek Dudzic, autor pomysłu, apeluje o rozwagę przy składaniu życzeń. ”Niech będą grzeczne i pełne ciepła – bo warto być przyzwoitym” – pisze na Facebooku.

Idąc tym tropem ktoś inny zaproponował, by kartki wysyłać nie tylko na adres PiS, ale także na adres Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. ”Mam trochę trudniej, bo z Sydney nie dojdzie, ale coś się wymyśli” – napisała jedna z internautek.

Jak pisaliśmy w naTemat zasługi prof. Władysława Bartoszewskiego nie przeszkadzają dużej części prawicowych polityków i publicystów otwarcie krytykować byłego więźnia Auschwitz za to, że stał się bezkrytycznym piewcą Platformy Obywatelskiej. Pisaliśmy o tym, że niechęć ta sięga 2007 roku. ”Dlatego też fakt, że Krystyna Pawłowicz nazwała go “słabej klasy pastuchem” choć szokuje, nie powinien dziwić – bo swoista wojna między Bartoszewskim a Prawem i Sprawiedliwością trwa od wielu, wielu lat” – pisał Michał Fal.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...