Przeróbki reklam znanych marek na ulicach Paryża. Kampania wymierzona w tych, którzy nasz oszukują?

Giganci naftowi odpowiedzialni za wiele zanieczyszczeń należą do sponsorów szczytu.
Giganci naftowi odpowiedzialni za wiele zanieczyszczeń należą do sponsorów szczytu. Screen YoutTube, kanał Anahit Adamyan
Nietypowe reklamy na swoich ulicach mogą zobaczyć Paryżanie. Billboardy wyglądają jak każde inne tego typu, dopiero po chwili widać, że są one kąśliwymi antyreklamami. Cała akcja jest przeprowadzana w związku z trwającym w stolicy Francji szczytem klimatycznym.


Za nietypowy event odpowiedzialna jest organizacja Brandalism, która rozwiesiła swoje mocne w przekazie plakaty w 600 miejscach. Można na nich wyczytać hasła w stylu „Wiedzieliśmy, jakie są skutki korzystania z paliw kopalnych, ale wypieraliśmy się tego publicznie” z podpisem koncernu naftowego Mobil. Czy nawiązujące do afery wokół samochodów Volkswagena "Przykro nam, że daliśmy się złapać" (firma zatajała przez lata liczbę szkodliwych gazów produkowanych przez ich pojazdy).
Billboardy przedstawiają też bardziej ogólne problemy mające zachęcić i zaangażować emocjonalnie ludzi na rzecz obrony klimatu i środowiska, w którym żyjemy. Nie wahają się wykorzystywać do tego celu znanych i lubianych postaci, takich jak sympatyczny bałwanek z "Krainy Lodu". Na ich plakacie roztapia się on na skutek podwyższającej się w szybkim tempie z roku na rok temperatury na całym świecie.
Joe Elan
cytat za: TVP Info

Sponsorując szczyt klimatyczny, główni zanieczyszczający środowisko, tacy jak, Air France czy Suez-GDF-Engie, promują się jako część rozwiązania, podczas gdy w rzeczywistości są częścią problemu.

Autorzy kampanii zwracają uwagę na bezproduktywność spotkań takich jak paryski szczyt. Zauważają, że rozmowy na temat ochrony naszego środowiska ONZ prowadzi już od 20-u lat. W tym czasie sytuacja zamiast się polepszyć pogorszyła się – globalna emisja szkodliwych gazów wzrosła aż o 63 proc.

źródło: TVP Info.

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!