Jeden z głównych organizatorów zamachów w Paryżu wcześniej rekrutował na Węgrzech dwóch uchodźców

Uchodźcy czekający na rejestrację.
Uchodźcy czekający na rejestrację. Fot. Flickr Freedom House/http://bit.ly/1TozgD6/PD
Niepokojące informacje płyną od węgierskich władz. Na podstawie materiałów zebranych przez ich służby specjalne twierdzą one, że Salah Abdeslam był w trakcie kryzysu migracyjnego w końcu sierpnia/na początku września w Budapeszcie. Prawdopodobnie udało mu się wtedy rekrutować dwie osoby, które później wzięły udział w paryskich zamachach.

Abdeslam jest uważany za jednego z głównych organizatorów tragicznych wydarzeń w stolicy Francji. Na chwilę obecną pozostaje on dla służb nieuchwytny. Podejrzewa się, że już zdążył opuścić Europę, choć pojawiały się doniesienia, o tym, że był widziany w różnych częściach kontynentu. Mówi się m. in., że to z jego powodu odwołano mecz Belgia-Hiszpania w Brukseli.

Jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie miał jeszcze przed zamachami odwiedzić okolice wschodniego dworca kolejowego Keleti i tam rekrutować do swej siatki dwóch uchodźców, którzy nie chcieli poddać się rejestracji przez węgierskie władze (nie zostało podane do publicznej wiadomości o kogo dokładnie chodzi). Następnie mieli oni w jego towarzystwie wyjechać z Węgier.

źródło: RMF24.

Napisz do autora: manuel.langer@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...